SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yarın oynanacak olan Benfica maçından önce takıma primi açıklayacak olan Aziz Yıldırım, Amsterdam'daki finale çıkıp ligdeki hüsranı unutturmayı kafaya koydu.

Sarı-Lacivert renklere gönül verenler için son yıllarda mayıs hep zorlu geçmiştir. Artık kulübün genlerine oturan ‘sonuna kadar' mücadele, bu sene de aynen devam ediyor. Bu hafta G.Birliği deplasmanında kaybederek Süper Lig'de lider G.Saray'ın 7 puan gerisine düşen ve Kadıköy'de final maçına çıkma şansını zora sokan Kanarya, şimdi Avrupa'da final kapısında.

Öyle ki UEFA Avrupa Ligi kupasının kazanılması durumunda bu sene değil, birkaç yıl bile şampiyon olmasa kimse ağzını açmaz sarı-lacivertlilere. Taraftarın da beklentisi tam olarak bu. Ve bunu bilen başkan Aziz Yıldırım, F.Bahçe Futbol Takımı'na tarihi prim önerek ekstra motivasyon sağlayacak.

OYNAMA SAYISINA GÖRE PRİM

Yarınki Benfica maçından önce takımla yapacağı motivasyon konuşması esnasında futbolculara primi açıklayacak olan Yıldırım'ın kafasında belirlediği rakam ise 10 milyon dolar. Eğer kupanın alınması halinde bu büyük parayı futbolculara dağıtacak olan başkan, Benfica turunun atlanması durumunda paranın yüklü bir kısmını hesaplara geçirecek. Bu arada futbolcular, Avrupa maçlarında oynadıkları maç sayısına göre prim alacaklar. Oynamayanlar ve kadroya giremeyenlerde bu primden yararlanacak.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK