SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1995-1996 sezonunda G.Saray’ı çalıştıran ve 1 sezonluk aranın ardından Benfica’da 2 sezon teknik direktörlük görevi yapan Graeme Souness, Benfica – F.Bahçe eşleşmesini değerlendirdi.

G.Saray ile Türkiye Kupası finalinde F.Bahçe’yle karşılaşan ve kupayı kazanarak Şükrü Saraçoğlu Stadı’na G.Saray bayrağını diken Souness, yaptığı açıklamada “Hayatta kaldığım için şanslıydım” diye konuştu. Bayrak dikme nedenini, “G.Saray’a gittiğim zaman, F.Bahçeli bir yönetici benim teknik direktör olmam için ‘Sakat birine iş verdiler’ dedi. Bu çok nahoş bir açıklamaydı. Sonra kupayı kazandık ve ‘Şimdi kimin sakat olduğunu görecekler’ diye düşündüm. Bu tamamen kişisel bir şeydi” sözleriyle anlatan Sounnes, bunu F.Bahçe kulübüne karşı bir şey olmadığını ifade etti.

BENFICA’NIN RAKİBİ CHELSEA OLUR!

F.Bahçe ile Benfica arasında oynanacak UEFA Avrupa Ligi yarı final eşleşmesi hakkında da konuşan Souness, F.Bahçeli taraftarların yaratacağı atmosferin inanılmaz olacağını belirterek, “Benfica buradaki atmosfere hazırlanmalı. Benfica kaliteli oyunculardan kurulu bir kulüp. Büyük futbolcular için bu atmosferler korkutucu olmaz” ifadelerini kullandı.

F.Bahçe’nin kolay bir rakip olmadığının altını çizen Souness, Benfica’nın da harika bir takım olduğunu söyleyerek, Portekiz ekibinin finaldeki rakibinin Chelsea olacağını öne sürdü.

Yayınlanma Tarihi:14:55,