SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor için zorlu Eskişehirspor deplasmanı büyük önem taşıyordu. Sezon başından beri aldığı başarısız skorlarla taraftarlarını üzen bordo-mavililer, galibiyet halinde bir anda alt sıralardan uzaklaşacak ve ligi layık olduğu yerde bitirmek adına dev bir adım atacaktı. Karadeniz ekibinin bir hedefi daha vardı. O da tam iki sene önce, 22 Nisan 2011'de oynanan Eskişehirspor maçının ardından kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Trabzonspor taraftarı Mustafa Çelik'in ruhunu şad etmekti. Maç öncesi soyunma odasında kaptan Tolga Zengin önderliğinde toplanan oyuncular, Mustafa abileri için galibiyet yemini etti.

TARAFTARIN YÜZÜ GERÇEKTEN GÜLDÜ

Böylece maça duygusal bir atmosferde çıkan Trabzonspor, golü beklediğinden çabuk buldu. 5. dakikada Halil Altıntop'un düşürülmesiyle kazanılan frikikte topun başına Adrian geldi. Polonyalı, raket gibi kullandığı sol ayağıyla topu ağlara yolladı ve Fırtına 1-0 öne geçti. Kalan 85 dakikada Trabzon oyundaki üstünlüğü elden bırakmadı ve 3 puanla ayrıldı. Bu sonuçla, bordo-mavili taraftarların bu sezon gerçekten güldüğü ender günlerden biri gerçekleşti. Çünkü takımları hem Eskişehir'i yenmiş ve üst sıralara doğru tırmanışa geçmişti; hem de 2 yıl önce vefat etmiş bir taraftarı en güzel şekilde anmıştı.

SON SÖZLERİNİ EŞİNE SÖYLEDİ

22 Nisan 2011'de oynanan o karşılaşmayı bir kahvehanede izleyen İznik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü 61 yaşındaki Mustafa Çelik, maç sonrası hayatını kaybetti. Eve gidince eşine, “27 yıl sonra yine şampiyon olamayacağız” diyen ve fenalaşan Çelik, kalp krizi sonucu vefat etti. Maç öncesi, Mustafa Çelik'in ölüm yıldönümü hakkında konuşma yapan Tolga Zengin'e bu konuyu hatırlatan ise bordomavi.net yetkilileriydi.