SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Favori %51 Benfica’

Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Cristian Baroni ve Teknik Direktör Aykut Kocaman yarınki Benfica maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısına katıldılar.

Güncellenme: 17:51, 24/04/2013
‘Favori %51 Benfica’

Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki toplantıda ilk sözü alan Cristian Baroni, “Zor ve önemli bir maç, fakat biz iyi hazırlandık, hedefimize yakınız, bekleyip göreceğiz. Takımımız maça odaklandı. İyi bir maç çıkarmak ve kazanmak için hazırız. Rakip güçlü ama bizim de iyi ve fark yaratacak oyuncularımız var” dedi.

Aykut Kocaman ise “Ulusal maçlar dışında dünyanın en önemli iki organizasyonundan birinde yarı final oynamak gurur verici” diyerek ilk sözlerini sarfetti. Kocaman; “Hem kendi adıma hem de takımım adına; bugün burada bana göre belki dünyanın milli takımlar dışındaki organizasyonları saymazsak, iki büyük turnuvasından birinde yarı finalinde olmanın hem onuru hem gururu hem de heyecanını taşıyorum” diye konuştu.

Kocaman sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim tarihimizde ilk defa, yakın tarihte, modern tarihte diyelim, bu heyecanı çok daha fazla yaşamız bir rakip ile oynayacağız. Son yıllarda büyük bir çıkış içinde olan bir kulüp ile oynayacağız. Her kulüp gibi saygıdeğer bir ekip. Üst düzeyde bir takım ile oynayacağız.

Sanki ; Benfica bu maçı ilk defa oynuyormuş gibi heyecanlı, ama biz Fenerbahçeliler sanki her yıl oynuyormuş gibi sıradan bakılıyor gibi gözüküyor, Gençlerbirliği yenilgisi sonrası böyle bir hava var gibi”

TARAFTARLARDAN SONUNA KADAR DESTEK İSTEDİ

“Bütün taraftarlardan, stada gelecek taraftarlardan ricamız, maçın herşeye açık olduğunu bilmek gerekiyor. Bulunduğumuz yerin kıymetini bilmeliyiz, takımı desteklerken, o ambiansı yaratırken göz önünde bulundurulmalı bu durum. Biz sahada son ana kadar, son düdüğe kadar yüksek ve sonsuz bir çaba göstereceğiz. Aynı desteği taraftarlarımızdan da beklediğimi söylemek zorundayım.”

TARİHİ MAÇ

“Tarihimiz açısından çok önemli bir dönem, ama sabırlı olmalıyız, bunun sürdürülebilir olması için uğraşmalıyız. Tabii ki önem çok soyut bir kavram. Neye göre, nasıl, değişik parametreler oluşabiliyor. Geçmişe bakıldığı zaman süper lig’de 18 kez şampiyon olmuşuz, önümüzdeki yıllarda da şampiyonluklar yaşanacaktır. Bugün Fenerbahçe’yi temsilen ben buradayım. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve Avrupa arenasında da istikrar yakalamak için neler yapılması gerektiğini düşünmeliyiz.

%51 BENFİCA AMA…

“%51 Benfica favori bence, son yıllardaki çıkışıyla bir adım önde gibiler. Tecrübe, modern futboldaki beraber oynama yetisi onların biraz daha iyi…

Yüksek iradeye sahip olan takım öne geçecektir. Benfica yüksek özgüvene sahip, bence maçın ilk bölümünde biraz daha saldırgan bir yapı ile sahada olacaktır. Böyle tahmin ediyorum. Biz ilk defa buradayız, deneyimsiz olabiliriz ama istekliyiz. Bunu çok istemek, isterken de inatçılığın yanına bir de akılı katabilirsek turu geçmek için avantajlı duruma gelebiliriz.”

İDEAL OYUN GRUBU HAZIR

“Caner dışında bir eksiğimiz gözükmüyor. İdeal kadromuza, oynayan ana oyuncu grubumuz hazır.”

Yayınlanma Tarihi:17:49,