SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir şampiyonluktan fazlası

Ezeli rakibi F.Bahçe’yi şampiyonluk sayısında geçmek için gün sayan G.Saray, ayrıca 2004-05’ten sonra üst üste zafere ulaşan ilk takım olacak.

Güncellenme: 09:17, 24/04/2013
Bir şampiyonluktan fazlası

G.Saray için bu sezonki şampiyonluk bir kupadan çok daha büyük bir anlam taşıyor. Tam 9 yıldır şampiyonluk sayısında F.Bahçe'nin önüne geçemeyen sarı-kırmızılılar hem bu kupa ile ezeli rakibini geride bırakacak hem de Avrupa'da kazanılacak yeni zaferler için ilk adımı atacak. Fatih Terim'in göreve gelmesiyle birlikte ilk kez 96/00 yılları arasında kazanılan 4 şampiyonluk ile F.Bahçe'yi geçen sarı-kırmızılılar bunu daha sonra 2001-02'de Lucescu ile tekrar etmişti. Sarı-lacivertliler 2003-04'te mutlu sona ulaşarak sarı-kırmızılıları yakalarken bu süreden sonra şampiyonluk sayısında bir F.Bahçe öne geçmiş bir G.Saray yakalamıştı. Taa ki yeniden Fatih Terim göreve gelene dek…

İPLER G.SARAY’IN ELİNDE

Geçen sezon takımı ayağa kaldıran İmparator, hem 2004-05'ten sonra üst üste şampiyonluk yaşayan ilk takım yaptı G.Saray'ı, hem de 19. şampiyonlukla ezeli rakibini geçme fırsatını yakaladı. Tabii taraftarları mutlu eden tek konu bu değil. Kupayı kaldırmak demek maddi kazanç ve Şampiyonlar Ligi'ne katılma anlamına geliyor. Bu durumda da Wesley Sneijder ve Didier Drogba'nın yanına yeni dünya yıldızlarının gelmesi de kaçınılmaz olacak. Kalan 4 maçta 6 puan toplaması halinde F.Bahçe'nin maçlarıyla ilgilenmeyecek olan G.Saray'ın önü çok açık gözüküyor.

Egehan ŞENGÜL / AMK