SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, takımının bugünkü antrenmanını izledikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tamer Kıran, siyah beyazlı takımın son 4 haftada 12 puan kazanarak Avrupa kupalarına gideceğine inandığını, lig ikinciliği için şansının bulunduğunu ifade etti. Kıran, “Ligin bitimine 4 hafta ve alınabilecek 12 puan daha var. Oyuncularımızdan beklentimiz de bu 12 puanı almaları. Bundan sonra sıralamadaki yerimizi sezon sonunda göreceğiz. Sizin kadar kötümser değilim. Halen lig ikinciliği için şansımız olduğunu düşünüyorum. Oyuncularımız ve hocamız bunun farkında. Başarmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Tamer Kıran, sezon sonunda teknik direktör değişikliği olacağı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine, “Samet hocanın yerine geçen isimlerin hepsi spekülatif. Şu anda ne görüştüğümüz, ne de görüşeceğimiz bir teknik direktör var. Samet Aybaba bu takımın hocasıdır ve takımının başındadır. Kendisiyle 2 artı 2 yıl kontratımız var. Kötü sonuçlar olduğunda bunlar gündeme geliyor. Bu sadece Beşiktaş için geçerli değil, bütün takımlar için gündeme geliyor” diye konuştu.

Tamer Kıran, Fernandes’in küçük sakatlığı dışında herhangi bir sorununun olmadığını da sözlerine ekledi.