SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın yeni yönetiminde yer alacak olan İbrahim Altınsay, teknik direktör arayışlarında başrolü oynayacak. Listenin zirvesinde Liverpool'un efsane ismi Kenny Dalglish yer alıyor.

Hayal kırıklığıyla dolu bir sezonu gerisinde bırakan Beşiktaş'ta kötü gidişin faturası teknik direktör Samet Aybaba'ya kesilmişti. Bitime 4 hafta kala tecrübeli çalıştırıcıyla yolların ayrılması kesinleşirken, yönetimde de kongre rüzgarları esmeye başladı. Başkan Fikret Orman'ın yeni yönetime girmesi konusunda ikna ettiği İbrahim Altınsay'ın, hoca arayışlarına yön vereceği belirtildi. Yıllarca İngiltere'de yaşayan ve Ada futbolunu yakından takip eden İbrahim Altınsay'ın, Kenny Dalglish'i takımın başına geçirmek istediği ifade edildi. Sezon başında da Dalglish'le temasa geçen, ancak yönetimin aldığı karar nedeniyle amacına ulaşamayan Altınsay, bu kez İskoç çalıştırıcıyı Kartal'a getirmeyi hedefliyor.

4 ŞAMPİYONLUĞU VAR

62 Yaşındaki Dalglish, 11 sene ara verdiği 27 yıllık teknik direktörlük kariyerinde hiç Ada dışına çıkmadı. Liverpool'la 3 lig şampiyonluğu yaşayan Dalglish, Blackburn Rovers'ı da Premier Lig'de şampiyonluğa taşıyıp tarihe geçti. Dalglish'in 2 de FA Kupası bulunuyor.

Ersoy ÖZDEM/AMK