SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlı kulübün üst düzey bir yöneticisi 25 yaşındaki forvetin haklarını elinde bulunduran Porto'yu arayarak yıldız forvetin bonservis bedelini sordu.

Teknik adam bunalımı ile sarsılan Beşiktaş'ta ilginç bir transfer girişimi yaşandı. Samet Aybaba'nın hazırladığı transfer raporunu rafa kaldıran siyah-beyazlı yönetimin Kasımpaşalı Djalma Campos için resmi girişimde bulunduğu öğrenildi. Siyah-beyazılı yönetimin üst düzey bir yöneticisi Porto kulübünü arayarak Kasımpaşa'da kiralık olarak forma giyen Djalma'nın fiyatını sordu. Futbol komitesi başkanı Tamer Kıran olduğu tahmin edilen bu yöneticinin, Portekizli yetkililere, “Djalma'nın bonservisi için ne kadar istiyorsunuz” dediği belirtiliyor. Porto Yönetimi'nin ise bu isteğe net bir cevap vermeden önce Kasımpaşalı yetkililerle görüşeceklerini ilettiği kaydedildi.

Paşa'da 4 gol 10 asist

Porto’nun 2011'de Maritimo'dan transfer ettiği Djalma Campos, bu sezon başında lacivert-beyazlı İstanbul ekibine bedelsiz olarak kiralanmıştı. Bir sezon Porto forması giyen 1987 doğumlu futbolcu 1 gol 1 asist üretmiş ve beklentileri karşılayamamıştı. Kasımpaşa da ise gerçek gücünü sergileyen ve özellikle süratiyle fark yaratan Djalma, lig ve kupada 21 maçta oynadı ve 4 gol atıp 10 asist üretti.

Kendisi gibi futbolcu bir babanın oğlu olan, sağ kanatta ve forvette forma giyebilen Djalma Campos, Angola Milli Takımı için de 30 maçta 3 gol kaydetti. Yıldız futbolcu Kasımpaşa'nın İnönü'de Beşiktaş'ı 3-1 yendiği maçta da topukla çok şık bir gole imza atmıştı. Transfermarkt.de verilerine göre Djalma'nın tahmini değeri 3.8 milyon euro.

Hüseyin ÇAĞLAR/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:04,