SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NTV'de yayınlanan “Yüzde 100 Futbol” programında Rıdvan Dilmen, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a eleştirilerde bulunarak “Para koymuyorsanız, risk almıyorsanız bırakacaksınız” ifadesini kullandı.

Dilmen'in bu sözlerinden kısa bir süre sonra Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, NTV'nin canlı yayınına telefonla bağlandı. Orman, Rıdvan Dilmen'e cevap olarak “Siz beni istifaya davet ediyorsunuz. ‘Yapmazlarsa, etmezlerse bıraksınlar' diyorsunuz. Enkaz edebiyatı yapmanın manası yok! Ben ve arkadaşlarımı ‘Para koymayan, risk almayan' diye yorumluyorsunuz. Beşiktaş'ın bizim göreve geldiğimiz dönemdeki durumunu herhalde siz de iyi biliyorsunuz. Beşiktaş'ın yenilmesi herkesi üzdü. Beşiktaş'ın bir maç kaybetmesiyle, bir başkana ‘Bıraksınlar' demeyi doğru bulmuyorum. Üslubunuza ve yorumlarınıza saygı duyduğum için konuşuyorum. Biz önemli bir mücadele verdik, önemli bir başarı elde ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

Rıdvan Dilmen ise Orman'a cevap olarak, “Üslubunuzu beğenmedim başkanım. Bir kusurum varsa özür dilemesini de bilirim. Ben Beşiktaş'a, size saygısızlık yapacak değilim. Siz beni fırçalamak için mi telefonla programa bağlandınız? Sizden böyle bir şey beklemiyordum. Bizim programımızın tarzı değil. O zaman siz bu gece kanal kanal bağlanacaksınız. Biz sizi kibarca eleştiremeyecek miyiz? Bana, sanki yoldan geçen biri konuşuyormuş gibi davrandığınız için çok üzüldüm” dedi.

Samet Aybaba hakkında da açıklamalarda bulunan Orman: ”Samet Aybaba bu sene iyi işler yaptı. Futbolda iddialı laflar konuşmak çok kolaydır ama icraata gelince her şey her an değişebilir. Biz Aybaba ile 4 yıllık bir kontrat yaptık. Ama ne yaparsanız yapın, saha sonuçları, takımın kamuoyuna verdiği güven önemlidir. Sezon sonu gelecek, Beşiktaş inşallah ligi en iyi yerde bitircek. Onun sonucu itibariyle de sezon sonunda o günün stratejisine bakacağız. Bire bir veya dolaylı şekilde bizim hiçbir hocayla, kimseyle görüşmemiz olmamıştır” dedi.

cumhuriyetspor

Yayınlanma Tarihi:23:04,