SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın Brezilyalı savunma oyuncusu Dani Alves, Bayern Münih maçında Lionel Messi’nin sihirlerine ihtiyaç olduğunu belirtti.

Devler Ligi çeyrek finalinde Paris Saint-Germain’i zorlanarak geçen Katalan devi süper yıldızı Messi’yi üç maçtır sakatlığı nedeniyle kullanamıyor. Arjantinli yıldızın Bayern maçında forma giyip giyemeyeceği ise henüz kesinleşmedi.

Messi’nin sihirlerine ihtiyaçları olduklarını söyleyen Alves maçtan önce AS’a yaptığı açıklamada, “Messi dünyanın en iyisi olduğunu biliyor. Onun sahada olması bizim için fark yaratıyor. Ona Paris maçında ihtiyaç duyduk girdi ve işini bitirdi. Onun büyülü güçleri var ve bunlara Bayern karşısında ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Cristiano Ronaldo’nun aksine Messi’nin doğuştan yetenekli olduğunu belirten Alves, “Messi doğuştan yetenekli bir oyuncu. Ronaldo ise sıkı antrenmanın bir sonucu. İkisinin arasındaki en büyük fark bu. Leo doğarken bir yetenekle geldi. Bu da onu en iyisi yapıyor. Messi’nin en iyisi olması için çok çalışmasına gerek yok. Cristiano ise iyi olmak için sürekli çalışmalı. Bu benim görüşüm tabii ki.” dedi.

Zorlu Bayern maçı Salı akşamı 21:45’te başlayacak.

(Goal)