SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool, Chelsea maçında Branislav Ivanovic’in kolunu ısıran Luis Suarez’e para cezası verdi. Para, Hillsborough Aile Destek Grubu’na aktarılacak.

Takımına Chelsea karşısında duraklama anlarında 2-2’lik beraberliği kazandıran Uruguaylı oyuncu, maça bu golle değil, ikinci devrede Ivanovic’in kolunu ısırmasıyla damga vurdu.

Mücadeleden hemen sonra kulüp ve oyuncu olayın kabul edilemez olduğuna dair açıklamalar yayımlamış ve Brendan Rodgers da bu durumu detaylıca değerlendireceklerini belirtmişti.

Cezayı yedi

Suarez, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada kulübün kendisini cezalandırdığını ifade ederken “Dünkü kabul edilemez hareketimden dolayı kulüp bana para cezası verdi ve bu parayı Hillsborough Aile Destek Grubu’na aktarmamı talep etti.” dedi.

Diğer yandan, Profesyonel Futbolcular Birliği, Luis Suarez’i saha içerisindeki bu tavırlarından dolayı bir öfke kontrol seansına alınması yönünde Liverpool’a tavsiyede bulunacak.

Takımda kalacak

Liverpool İdari Direktörü Ian Ayre, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada “Brendan Rodgers, Suarez’in disipline olması konusunda oyuncuyla yakından ilgilenecek. Bu olay, oyuncumuzun kulüpteki geleceğini etkilemiyor. Kendisiyle henüz dört yıllık bir sözleşme imzaladık. Önemli olan onu doğru yola koyabilmek.” ifadelerini kullandı.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:14:04,