SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Terim’in projesi!

Mersin karşılaşmasının ardından “Başka projelerim vardı ama kalıp mücadele edeceğim” demişti Terim... İsteği takımı şampiyon yapıp futbolun başına geçmek, kulübeye de Hamza Hamzaoğlu’nu getirmekti.

Güncellenme: 00:11, 23/04/2013
İşte Terim’in projesi!

G.Saray’ı aşağı çekmek için Fatih Terim üzerinden oynanan oyunlara İmparator, Mersin maçı sonrası ‘kükreyen' açıklamalarıyla cevap vermişti… O maçta hakem Süleyman Abay tarafından tribüne gönderilen Terim'in birçok sözü arasında dikkat çekici olanlarından birisi de “Bu olaylar beni daha da hırslandırdı. Benim başka projelerim vardı ama bu olaylar beni daha da hırslandırdı. Burada kalmam gerektiğine inanıyorum. Kalıp mücadele edeceğim” şeklindeydi. Üzerinden haftalar geçti ama akıllara kazınan o sözün altında yatan gerçeği AMK ortaya çıkardı.

PATRON OLACAKTI

Fatih Terim, sezon sonunda G.Saray'ı şampiyon yapıp artık kulübeden çekilecekti. Başkan Ünal Aysal ile koordineli götürdüğü görüşmelerde Terim'in önümüzdeki sezondan itibaren futbolun başındaki profesyonel olarak görev yapması konusunda anlaşılmıştı. Terim'in yerine kulübenin başına da Akhisar Bld'de kısıtlı kadroyla mucizeler yaratan Hamza Hamzaoğlu geçecekti. Türk futbolunun saygın ve sevilen isimlerinden olan Hamzaoğlu'na kulüp içinde de destek büyüktü. Ancak G.Saray'a karşı yapılan ‘asimetrik' saldırıya karşı kulübün maaşlı çalışanı değil, sarı-kırmızı renklere bağlı bir gönüldaşı olarak davranan Terim bu projesini şimdilik rafa kaldırdı. Hedefi önce takımı şampiyon yapıp, önümüzdeki yıllarda da Avrupa'da zaferler yazmak. 

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:15:18,