SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor’da Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Aykut, F.Bahçe maçının UEFA Avrupa Ligi’ne katılmaları açısından bir dönüm noktası olduğunu belirtirken; kariyer hedeflerinden, ligdeki şampiyonluk yarışına kadar önemli açıklamalar yaptı.

FENERBAHÇE’NİN ŞANSI ZORA GİRDİ

F.Bahçe karşısında elde ettikleri galibiyetin şampiyonluk yarışında belirleyici olup olmadığı konusuyla ilgili olarak ise Aykut, “Seyirci olarak baktığımda 7 puanlık farkın kapanması zor gözüküyor. Matematiksel olarak bitmiş değil. Ama elbette bizim elde ettiğimiz galibiyetle Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansı zora girdi” dedi.

G.SARAY VE TRANSFER

Devre arasında Galatasaray’ın gündemine gelen Aykut Demir, “Transfer konusunda kulübüm ve menajerim bakıyor. Ben sadece futboluma bakıyorum. Gençlerbirliği’nin başarısı dışında bir düşüncem yok. Ama sezon sonunda ne olacağına Gençlerbirliği karar verir. Profesyonel futbolcuyum sezon sonunda ne olacağını hep birlikte göreceğiz. Elbette ismimin büyük takımlarla anılması bana gurur veriyor; ama bu başarı benim kişisel başarım değil, takım başarılı olduğu için ben de başarılı oluyorum” dedi.

A MİLLİ TAKIM HAYALİM

Aykut Demir, “Türk Milli Takım’da olmayı çok arzu ediyorum. Bugüne kadar tüm altyaş kategorilerinde oynadım. Şimdi A 2 Milli Takımı’nın kaptanlığını yapıyorum. A Milli Takım apayrı bir yer. Hedefim A Milli Takım’da olmak. Şans gelirse bunu iyi değerlendireceğimi düşünüyorum” şeklinde konuştu.