SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Samet Aybaba dönemi bitiyor. Akhisar Belediye hezimeti sonrasında tecrübeli hocayla yollar ayrılıyor. Son dört maçın ardından Aybaba'ya veda edilecek.

..Ve Samet Aybaba dönemi bitti. Akhisar Belediye deplasmanında fark bekleyen Beşiktaş, sahadan 4-1’lik hezimetle ayrıldı. Üst üste alınan yenilgiler ve kötü sonuçlar da beklenen sonu beraberinde getirdi. Akhisar maçı öncesinde, “Her şey Beşiktaş için. ‘Git’ derlerse giderim” diyen Samet Aybaba, ayrılık sinyalini vermişti. Bursa ve Akhisar hezimetleri sonrasında taraftarların ‘Aybaba istifa’ tezahüratlarıyla tepki gösterdikleri tecrübeli çalıştırıcı için Beşiktaş defteri dün resmen kapandı.

Yönetimin, Samet Aybaba’yla sezon sonunda yolları ayıracağı ve alternatif isimlerle görüşmelere şimdiden başladığı ortaya çıktı. Başkan Orman ve yöneticilerin de bugün bir kriz toplantısı yapıp, futbol takımının geleceği hakkında kritik kararlar alacakları bildirildi. Karşılaşmanın ardından çok üzgün olduğunu dile getiren Aybaba, “Ligi bitirmiş gibiydik. Dört maçımız kaldı, artık bu karşılaşmalara bakacağız. Taraftarlar ‘istifa' demekte haklı. Biz de sezon sonunda duruma göre bakacağız ve yönetimle görüşeceğiz” diye konuştu.