SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Monte Carlo'da üst üste sekiz kez şampiyon olan Rafael Nadal, geçen sene finalde mağlup ettiği Novak Djokovic ile yine kupa için karşı karşıya geldi.

Yedi aylık aranın ardından Şubat ayında kortlara dönen ve katıldığı dört turnuvada biri Masters olan üç şampiyonluk çıkartan İspanyol tenisçi, maça çok kötü başladı. Davis Kupası'nda bileğinden sakatlanan ve turnuvaya son anda katılan Djokovic, rakibinin servisini üst üste iki kez kırdı ve 5-0 öne geçti.

Altıncı oyunda beş set puanı elde eden dünya 1 numarası, bunları değerlendiremedi ve Nadal skorborda girdi. Bir sonraki oyunda Djokovic'in servisini kırarak umutlanan 11 kez Roland Garros şampiyonu, ardından gelen servis oyununu kaptırdı ve ilk set noktalandı.

İkinci sette daha derli toplu bir görüntü çizen İspanyol tenisçi, üçüncü oyunda servis kırarak avantajı elde etse de Sırp tenisçi sekizinci oyunda sete dengeyi getirdi.

11. oyunda tekrar servis kırarak çok önemli bir avantaja imza atan Nadal, hemen sonraki oyunda puan dahi alamayarak setin tie-break'e gitmesine neden oldu.

Tie-break oyununa mini-break ile başlayan Djokovic, karşılaşmadan iki setle galip ayrılarak kariyerindeki ilk Monte Carlo Masters zaferine ulaştı.

Eurosport