SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid’le eşleşen Borussia Dortmund ‘un çalıştırıcısı Jürgen Klopp’a sataşan Jose Mourinho’ya, Alman çalıştırıcı şakayla karışık yanıt verdi.

Signal Iduna Park’ta Çarşamba gecesi Madrid temilcisini ağırlayacak olan Dortmund’un başarılı teknik adamı Klopp, “Mourinho çok konuştuğumu söylemiş. Öğretmenlerim de bunu söylerdi. Susuyorum o zaman” diyerek Portekizli hocaya cevabını verdi.

Gelecek sezon da Şampiyonlar Ligi’nde olmayı garantiledikleri için mutlu olduğunu ileten Klopp kulübün resmi sitesine yaptığı açıklamada, “Bugünkü maç her zamankine göre kolay geçmedi. İlk atağımızı 20 ya da 25. dakikada bulabildi. Beraberlik golünü bulmadıkları için şanslıyız” ifadlerlerini kullandı.

Kimsenin sakatlanmamış olmasının da mutluluk verici olduğunu ileten Klopp, “3 puanı aldık. Seneye de Şampiyonlar Ligi’ndeyiz. Kimse de sakatlanmadı. Harika bir gündü” dedi.

Takımın başarılı savunmacısı Marcel Schmelzer ise RuhrNachrichten.de’ye verdiği röportajda zorlandıklarını belirtirken Real Madrid maçını düşünmekten maça odaklanmakta zorluk yaşadıklarını iletti.

(Goal)