SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son haftalarda takımın en iyisi olan ve gösterdiği performansla taraftarların güvenini yeniden kazanan Sambacı için, yönetim kalan 4 haftayı bekleyecek.

G.Saray’da son haftaların en iyi iki isminden birisi Felipe Melo oldu. Drogba ile birlikte sarı-kırmızılıların en etkili ismi olan Sambacı, sezonun ikinci yarısında adeta yeniden doğdu. Orta alana kelepçe vuran, zaman zaman hücuma da yardımcı olan Melo, özellikle Real Madrid maçında harikalar yaratmıştı. Formuyla taraftarların güvenini de yeniden kazanan Brezilyalı oyuncunun takımdaki geleceği de şimdiden tartışılmaya başlandı. Juventus'tan 6.5 milyon euroluk satın alma opsiyonu ile kiralanan Sambacı için yönetim sezon sonunu bekleyecek.

Başka takımların da Melo ile ilgilenmesinden korkmayan yönetim 30 Nisan'a kadar elinde bulundurduğu satın alma opsiyonu için acele etmeyecek.

MELO DA KALMAK İSTİYOR

Bunun nedeni de Melo'nun sadece sarı-kırmızılı formayı giymek istemesi. Ancak sezon başında transfer süreci uzayan, daha önce Riera ile kavga eden, Beşiktaş maçında da rakibine tüküren Melo'nun bonservisinin alınması halinde daha büyük sorunlar yaratmasından korkan yönetim ve teknik heyetin eli kolu bağlanmış durumda. Çünkü Melo bu büyüleyici formunu sürdürürse, sarı-kırmızılıların Melo'yu satın almaktan başka çaresi kalmayacak.