SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ligin boyu kısaldıkça stresinin boyu uzayan maçlar oynuyor. İşte o karşılaşmalarda Drogba'nın ne kadar büyük bir futbolcu olduğu, çok net bir şekilde ortaya çıkıyor. Türkiye Ligi'nin iki sezondur gol makinesi olan Burak'ın elinin ayağının titrediği dakikalarda, sahada Drogba'ya sahip Galatasaray için nimet. Devre arasında Fildişili oyuncu Galatasaray'a transfer olmamış olsa, bugünlerde hastahanelerde yatan hasta sayılarının büyük bir yoğunlukla Galatasaraylı olacağı düşünülebilirdi.

Şampiyonluğa oynayan bir ev sahibi için lokum gibi başlayan maçı, yine krize sokmayı başaracak hareketler yaptı bazı Galatasaraylı futbolcular. Burak, Yekta, Eboue, Dany, Riera, inanılmaz derecede vurdumduymaz ve rakibi hafife alarak oynadılar.

Burak Yılmaz'ı bu gruptan ayırmak lazım. O panik içinde bir an önce topa kavuşmak ve skor sayısını artırmak istiyor belli ki… Ama malesef bu hali Galatasaray'ın oyununa zarar verdiği gibi, dışarıdan net şekilde gözlemlendiği gibi arkadaşlarının da sinirini bozuyor. Her topu kendine isteyip çiğneyen Burak, dün Galatasaray'ın Elazığ'a tarihi fark atmasını engelleyen futbolcu oldu. Dün geceyi kadınlar için uygulamalı ofsayt dersi adlı programa çevirdi. Bizim için dışarıdan bu kadar basit gözüken pozisyonlarda acaba ne düşündü de ofsayta düşmeyi başardı bilmek zor. Ve ya o pozisyonlar bizlerin gördüğü kadar basit değil. Tabii bir de şu var, Drogba niye ofsayta düşmüyor? Teşekkür edilmeli…

Her neyse… Galatasaray dün beklediğimden çok daha kolay bir maç çıkardı. Bunun için ya yanlış taktik veren Yılmaz Vural'a, ya da Vural'ın verdiği taktiği uygulayamayan Elazığlı futbolculara teşekkür etmeliler. Çünkü ligin bitimine 4 hafta kala hiç bir takım Arena'da defansını orta sahada kurmaz.

Maçın yıldızı skora ve oyuna direk olarak etki eden Drogba'nın yanı sıra, tek başına 10 Elazığlı futbolcu ile savaşan Melo'ydu. Bazen onun karşısında oynamanın tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki hafta Galatasaray muhtemelen ligin kırılma maçına çıkacak. Eğer 90 dakikayı 3 puanla tamamlarlarsa muhtemelen ligi şampiyon bitirecekler. Vurdumduymaz oynayan Galatasaraylı futbolculara duyurulur!