SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

La Gazzetta dello Sport’ta yer alan haberde 33 yaşındaki orta sahanın Milan’dan ayrılışı sırasında yaşananları, Inter’e transfer olmanın kıyısından döndüğü ve kendisini Juventus’a transfer eden Antonio Conte’ye olan saygısından bahsetti.

İşte Andrea Pirlo’nun kitabından açığa çıkan bölümler:

“Massimiliano Allegri beni orta sahanın solunda oynatmak istiyordu. Ben ise en iyi performansımı hep defansın önünde oynadığım yerde verdim. Bir balık suyun derinliklerinde daha rahat nefes alır. Allegri beni yüzeye çıkarmak istedi.”

“2011 ilkbaharında Adriano Galliani ile hiç para konuşmadım. 30 dakikalık görüşmemizde ekonomi konu başlıklarından biri değildi. Ben daha önemli bir rol üstlenmek istedim, projenin merkezindeki oyuncu olmayı bekledim kenarındaki değil.”

“Leonardo beni Inter’e geri getirmek istedi. 2011’de Milan ile sözleşmem bittiğinde bunu ciddi olarak düşündü. Inter’e geri dönüp yeni bir rekabete girme konusunda beni ikna etmek üzereydi. Leonardo bana bu konuda yardımcı olabilirdi eğer Milano’dan ayrılıp Paris’e gitmeseydi . Ben de daha sonrasında Milan taraftarına böyle bir şey yapamadım, böylesine bir ihaneti hak etmiyorlardı.”

“Kariyerimde birçok teknik adamla çalıştım ama beni en çok şaşırtan Conte oldu. Sadece kısa bir konuşma ve az kelime kullanarak beni Juventus’a gelmeye ikna etti. Eğer Arrigo Sacchi bir deha ise Conte ne?”

“Soyunma odasında Gigi Buffon’un hemen yanındaki dolabı seçtim. Kapının yanına en yakın kişi benim ve bu gerçekten de tehlikeli. Conte eğer sinirli ve mutsuzsa genelde soyunma odasına bir şeyler fırlatarak girer ve bu da çoğunlukla su şişesi olur.”

(Eurosport)

Yayınlanma Tarihi:16:17,