SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kupa ışıklar altında!

20 Nisan 2013

Maç başlarken “1-0'a razı mısın?” diye sorulsaydı, tek tek her Galatasaray taraftarına, ezici bir çoğunlukla “Evet” yanıtı alınırdı kuvvetle muhtemel.

Çünkü artık kimsenin umurunda değil iyi futbol. Tek istek var, kalan haftaları kayıpsız atlatmak.

Kadro olarak, oyun olarak, vizyon olarak fazlasıyla hak edilen şampiyonluğa bir an önce ulaşmak.

Dün kupaya giden yoldaki son 5 engelden biriydi Elazığspor… Ve daha 2 dakika dolmadan “1-0 olsun bizim olsun” neticesine ulaştı sarı-kırmızılılar.

Golün çok gecikmeyeceği daha ilk saniyeden belli etmişti zaten kendini. Müthiş bir iştahla başlamıştı maça Galatasaray…

Rakibe direnme fırsatı vermeye niyetleri yoktu. Hele hele hakemlere, Ordu ve Mersin maçlarındaki gibi ortamı gerecek uygun zemin bırakmaya hiç niyetleri yoktu.

Gol yağmuru Burak'la başladı. Hemen ardından Drogba, Galatasaray'ın Arena'daki 100'üncü golüne imza attı…

Elazığspor'un attığı gole de, çok gecikmeden 101'inci golle karşılık verdi Parçalı Fil… 1-0'lık sonuca razı taraftarına 3-1'lik harika bir skorla ve iyi futbolla güven verdi Cimbom. Peki; Galatasaray bu kadar hızlı sonuca ulaşmasaydı ne mi olurdu?

Melo'nun son adam tarafından düşürüldüğü ve faulü yapan Elazığlı futbolcunun sarı kart bile görmediği pozisyonu; yan hakem Asım Yusuf Öz'ün alakalı alakasız kalkan ofsayt bayraklarını; ikinci yarı Burak'ın pozisyonda çalınmayan penaltıyı gözünüzün önüne getirirseniz, neler yaşanabileceğini rahatlıkla görebilirsiniz bence.

Kalan haftalarda da bileğinin gücüne güvenmeli önce, sonra da futbolun adaletine Galatasaray.

Ekstra bir motivasyona da gerek yok bu dakikadan sonra…

30 haftası geride kalan ligin bitmesine sadece 4 hafta kala, 19'uncu şampiyonluk kupası bekliyor Galatasaraylılar'ı orada; ışıklar altında!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek