SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Final Antep’te

20 Nisan 2013

Galatasaray kazanması gereken bir maçı daha kazanarak şampiyonluk yolunda avantajını korudu. Zaten bugünkü karşılaşmadan önce Fatih Terim 3, Yılmaz Vural da kağıda 0 puan yazmıştır herhalde.

Şu bir gerçek ki Yılmaz Vural, Arena gibi ligin en zor deplasmanına bile takımını top oynatmaya çıkartmıştı. Kapanmadı, futbolu çirkinleştirmedi. Sadece futbolseverlerin değil, Galatasaraylı oyuncuların dahi Türkiye'de bu tip rakibe pek alışkın olmadığı kesin! Ancak ortada olan bir şey var; o da son 5 haftaya girilmişken lider Galatasaray'dan Arena'da puan almak çok zor.

Yılmaz Vural ve oyuncuları ellerinden geleni yaptılar, ama sahada 22 futbolcu arasında hepsinden farklı bir star vardı: Drogba. 35 yaşında olmasına rağmen sahadaki 21 kişiden apayrı olduğunu top her ayağına geldiğinde gösterdi. Ve Cimbom yine ‘süperstar' farkıyla bir maçtan daha 3 puanla ayrıldı.

Elazığ’nın attığı golde Dany hatalıydı. Zaten bu hataları yapmasa Kamerunlu oyuncuya fiyat biçilmez!

Maçta yetersiz demeyelim ama aksayan bir diğer oyuncu da bütün iyi niyetine rağmen Yekta'ydı. Meşin yuvarlak ayağına geldiğinde tek top yapamayan Yekta Kurtuluş bir çok pozisyonda ağır kaldı.

Kaptan Selçuk her pozisyonda Burak Yılmaz'ı arayarak, bazı atakların daha doğmadan bitmesine neden oldu.

Gökhan Zan, forma giymeye başladığı günden beri Galatasaray'ın en iyi isimlerinden biri olmaya devam ediyor. Ligin son haftaları yaklaştıkça form tutan ve geçen sezondan kesitler sunan Melo ise adeta yeni kontrat için Galatasaray Yönetimi'ne yine göz kırpıyor.

Maçın özeti… Galatasaray, Elazığspor'u zorlanmadan kalite farkını göstererek yendi. Sarı-kırmızılı takım haftaya Bülent Uygun ve ‘askerlerini' yenerse şampiyonluğa uygun adım gider. Ama bu oyun, Antep deplasmanında 3 puan için yeterli olmaz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek