SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da inanılmaz işler çıkartıyor Burak Yılmaz… Geçen sezon Trabzon formasıyla yaşadığı gol krallığını bu kez da sarı-kırmızılı forma altında yaşamaya çok yakın ‘Yılmaz' savaşçı… Hele bir de söz konusu TT Arena olursa, demeyin Kral'ın keyfine. Daha 2. dakikada Melo'nun uzaktan şutunda kaleci Ivesa'dan seken topu iyi takip eden Burak böylece bu sezon seyircisi önündeki 14. gol sevincini yaşamış oldu. Ligdeki toplam gol sayısını da 19'a yükselten Burak, ‘karllık' yarışındaki adımlarını da iyice sağlamlaştırdı.

GEÇEN HAFTAYI UNUTTURDU

Burak dün belki Arena tarihindeki 100. sarı-kırmızılı golü atamadı ancak, hem bu stattaki en skorer oyuncu olma unvanını korudu hem de ligdeki 17. farklı takıma karşı fileleri buldu. Geçen hafta oynanan Karabük maçında sezonun en kötü futbolunu oynayan Burak böylece hem kendisini affettirdi hem de Süper Lig kariyerindeki 90. golünü attı.

SON MOHİKAN!

Yeni saç stiliyle dikkat çeken Burak Yılmaz, mohikanları andıran tarzıyla kulübede oturan hocası Ümit Davala'yı hatırlattı. 2002 Dünya Kupası'nda saçlarını böyle kestiren Davala, turnuvanın en kötü tarzına sahip oyuncusu seçilmişti. Burak dün 2. dakikada gol atarken, Davala da Dünya Kupası'na attığı gollerle damgasını vurmuştu.

EGEHAN ŞENGÜL / AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:09:53,