SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’de kümede kalma savaşı veren Akhisar Belediyespor sahasında ligin güçlü ekiplerinden Beşiktaş’ı 4-1 mağlup etmeyi başardı.

Maçın henüz 2. dakikasında Yunan golcü Gekas’la 1-0’ı yakalayan Akhisar Belediyespor’a Beşiktaş 27. dakikada Mustafa Pektemek’le cevap verdi ve skoru 1-1’e getirdi.

Mustafa Pektemek’in golüne sadece 1 dakika sonra yine Gekas’la karşılık veren ev sahibi ekip skoru 2-1’e getirdi ve ilk yarı bu skorla sonuçlandı.

Maçın 56. dakikasında Beşiktaşlı Gökan Süzen’in Gekas’ı düşürmesi sonucu maçın hakemi Kuddusi Müftüoğlu pozisyonu penaltı ve kırmızı kartla değerlendirdi ve Gökhan’ın atılmasıyla Beşiktaş 56. dakikada 10 kişi kaldı. Akhisar Belediyespor adına bu dakikada kazanılan penaltı vuruşunu Gekas gole çevirmedi.

Mücadelenin 74. dakikasında Uğur’un attığı golle skoru 3-1’e getiren ev sahibi  bu golle maçın kontrolünü de tamamıyla eline geçirmeyi başardı.

Maçın 81. dakikasında sahneye çıkan Emin Aladağ ise attığı muhteşem golle maçtaki skoru 4-1’e getirdi ve maç bu skorla sonuçlandı.

Yayınlanma Tarihi:21:49,