SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bonservisi Ada ekibinde bulunan ancak şu sıralar Portekiz'in Rio Ave takımında top koşturan Bebe, İskoç teknik adam Ferguson'un aksanını anlamakta zorlandığını belirtirken, saçını kestirdikten sonra Ferguson'un kendini tanımadığını da anlattı.

Portekiz'de verdiği röportajda genç futbolcu şunları söyledi: “Manchester United'ı hiç ciddiye almadım ve Alex Ferguson'ın söylediği tek kelimeyi dahi anlamıyordum. Diyordum ki, ‘Buradayım, iyi gidiyorum, her gün çok çalışmama gerek yok.' Bu, benim hatamdı. Çok ciddiye almadım.

“Bir gün odasına gittim, beni çağırmıştı. Saçımı kestirmemi, daha iyi görüneceğimi söyledi. Ben de gittim kestirdim. Bir sonraki antrenmanda beni tanıyamadı. Yanından geldim, geçtim ve beni tanımadı.

“Ferguson çok fazla konuşmazdı ama ben de onu fazla anlamazdım. Çok zor bir aksanı var, hiçbir şey anlayamıyordum. Bir gün bana “Baby (İng. Bebek)” dedi ben de ismimin öyle okunmadığını söyledim.

“Bir gün Ryan Giggs'e bacak arası attım. O da bana ‘Hadi git şimdi bunu annene anlat' dedi.

Ağustos 2010'da 7.4 milyon sterline Portekiz'in Vitoria Guimaraes takımından Kırmızı Şeytanlara transfer olan Portekizli futbolcu, takımda kendine yer bulamamış ve Premier Lig'de hiç ilk 11'de sahaya çıkamamıştı. Ardından 2011-2012 sezonunda Beşiktaş’a kiralanan Bebe, milli takımda yaşadığı sakatlık nedeniyle uzun süre forma giyememiş ve sadece üç maçta sahaya çıkabilmişti.

(Eurosport)