SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Topal kendini aştı

3 sezon formasını giydiği G.Saray’da 84 maça çıkıp 3 gol, 2 asist üretebilen milli yıldız, sarı-lacivertlilerde 43 maçta 4 gol, 2 asist üretti.

Güncellenme: 09:33, 19/04/2013
Mehmet Topal kendini aştı

F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın sezon başı transferindeki en istediği isimlerden biriydi Mehmet Topal. Öncelik kariyerinden dolayı Dirk Kuyt'a verilmişti ama Hollandalı transfer edilirken bile Topal transferindeydi akıllar. Özellikle Kocaman, büyük bir istekle oyuncuyu bekliyordu.

Ve uzun görüşmeler sonucunda menajeri Batur Altıparmak'ın da büyük özverisiyle F.Bahçe'ye kazandırıldı Topal. Hem de onun gibi bir futbolcuya ödenen 4.5 milyon euroluk bonservis de, futbol piyasasına göre ‘sudan ucuz' diye tabir edilebilecek nitelikteydi.

Nitekim çubukluyu giydi Mehmet Topal. Ama onunla ilgili yapılan eleştiri, özellikle rakiplerden şöyleydi: ‘Ofans gücü çok zayıf.' O bunu biliyordu ve F.Bahçe'de daha fazla sorumluluk alarak, beklentinin üstüne çıkmayı başardı.

Öyle ki, 2006-07'de geldiği ve 3 yıl formasını giydiği ezeli rakip G.Saray'da toplam 85 maça çıktı 27 yaşındaki oyuncu. Bu maçlarda 2 gol, 3 asist yaptı ve ‘Skora katkısı az' yaftasını yedi.

4’Ü DE DURAN TOPTAN GELDİ

Fakat F.Bahçe'de bu rakamlara 43 maçta ulaşmayı bildi Topal. Çıktığı 43 maçta 4 gol, 3 asistlik performans sergileyen Topal'la ilgili ilginç bir istatistik de attığı tüm gollerin duran top organizasyonuyla gelmesi… 4 duran topta 4 gol atan Topal'ın en büyük özelliği kafa toplarındaki hakimiyeti. Bu da F.Bahçe'nin Lugano'dan sonraki göze batan eksikliğiydi. n

Coşkun ÇELİK / AMK