SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın 2 sene içerisinde UEFA’nın finansal fair play kurallarının kusursuz bir örneği olacağını dile getiren Aysal, yıkılan Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki kendilerine ait arazide bir iş hanı kuracaklarını da açıkladı.

‘1 YIL SONRA AVRUPA’NIN EN BÜYÜK 10 KULÜBÜNDEN BİRİ OLACAĞIZ’ Benim en büyük korkum eski döneme dönülür mü korkusu; uykularımı kaçırıyor. Geçen gün bir ekonomi yazarı Galatasaray iflasta diye yazdı. Gülerek okuduk. Biz sermaye arttırımını tamamen hukuka uygun yaptık. Bir sürü hukukçuya, ekonomiste danıştık. Galatasaray bundan 2 sene sonrasının finansal fair-play olarak kusursuz bir örneği olacaktır. Durumumuz iyi. Şu an ki mevcut sistemimizi korursak, Galatasaray 1 yıl içinde Avrupa’nın en büyük 10 kulübünden biri olur.

Bizim 2. sermaye artırımını yapmamız lazım. 2.sini yapacakken kurallar değişti biz de buna uygun olmak için çalışma yapıyoruz.

Sürdürülebilir finansal yapıyı kurmak zorundayız. Bunun için futbol dışı gelirlerin yaratılması gerekiyor.

‘DROGBA, AHMET, MEHMET BİR YATIRIMDIR’

Benim için Galatasaray’da Drogba, Ahmet, Mehmet bir yatırımdır. Yatırım etiketi olmayan oyuncuyu almam. Benim kafam, yatırımcı biri gibi çalışır. Şu anda yaptığınız bir forma satışı yatırımın karşılığını vermiyor. Önemli olan marka değeridir.

Her sene şampiyon olacaksınız diye bir kural yok. Şampiyon olamadığınızda da gelirlerinizin düşmemesi gerek.

Galatasaray klübü olarak önümüzdeki sene dijital sektöre büyük bir yatırımımız olucak. Yıllık 5, 6 milyon Euro gelir bekliyoruz. Ayrıca Ali Sami Yen Stadı arazisinin yanındaki alanda İş Hanı kuruyoruz

Bizde ki kulüpler birliğinin içi boş. Ne işe yaradığını ben anlamış değilim. Avrupa’daki Federasyonların sistemi ile bizim federasyon sistemimiz arasında malesef çok var.

‘FENERBAHÇE’DEN TEKLİF GELİRSE…’

Bize Fenerbahçe’den de Beşiktas’tan da herhangi hir teklif gelirse hayır demeyiz. Beşiktaş’ın davetine gittiğim gibi Fenerbahçe’den de direkt teklif gelirse her türlü davete giderim.

‘GALATASARAY’DAKİ GÖREVİM 3 YILLIK’

“Galatasaray’da 3 yıllık görevim var, burada önemli olan bir sonraki gelenin bir öncekinden başarılı olmasıdır. Biz de görevi alnımız ak bir şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. 1 sene sonra kurduğumuz düzen işlerse, Galatasaray Avrupa’nın 10 kulübünden biri olacak. Hem rakamlarımızla hem de başarı kriterlerimiz ile ben, taraftarlarımıza bu güvenceyi vermeye çalışıyorum”

‘REAL MADRİD’E İMAN GÜCÜYLE DİRENDİLER’

Galatasaray’ın yıllık bütçesi Real Madrid’in üçte biri kadar. Madrid’in 600 milyon, Galatasaray’ın 200 milyon. Bunu artırmak lazım. Normal şartlarda bu kulüplerin bizi her alanda tepelemeleri lazım. Ama bizim oyuncularımız iman gücüyle kafa tuttu bu büyük güce.

‘BENİM VİZYONUMDA KÜÇÜLMEK YOKTUR’

Benim vizyonunda küçülmek yoktur. İlerlemek için büyümek gerekir. 10 büyük külübün içine girme hedefim benim kuzey yıldızımdır. Sportif başarı futbolcu ve iyi yönetici kadrosu ile olur.

Futbol takımında bir kaç pozisyona takviye yapmalıyız. Gelecek yıl devler ligine gidince yatırım yapıp 8 takım içinde olacağız.

‘HER OYUNCU SATILIR’

‘Bir süredir paradan konuşuyoruz, bir piyasa varsa o piyasa yer almak durumundasınız. Her oyuncu satılır ama hesabını iyi yapmak durumundasınız. Bunların hepsini iş mantığı içerisinde düşünmek zorundasınız. Hiçbir projenize aşık olmayacaksınız, bir proje değerini bulunca satacaksınız. Hiçbir şeyi mezara götüremeyecekesiniz. Siz, yaptığınız yatırımın değerini, başkasının yaptığı yatırımla anlarsınız. Sizin koyduğunuz değer önemli değil’

Yayınlanma Tarihi:01:15,