SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş geçen sene ‘unutmak istediği' bir sezon geçirmiş, ligi dördüncü sırada bitirmişti. O günden bugüne yönetim, hoca, futbolcular değişti,ama takım bir adım ileri gitmedi, alınan puan aynı kaldı.

Beşiktaş 2011-2012 sezonuna büyük ümitler, güçlü bir kadro ve önemli hedeflerle başlamıştı. Ancak teknik direktör Carlos Carvalhal'ın yanlış kararları, Demirören Yönetimi'nde yaşanan sıkıntılar ve Portekizli oyuncuların disiplinsiz tavırları başarısızlığı da beraberinde getirmişti. Zirvenin uzağında kalan Kara Kartallar, sezonu dördüncü sırada tamamlamıştı. Fikret Orman'ın başkanlık koltuğuna oturmasıyla birlikte camiada umut dolu bir hava hakim olmuş, teknik direktörlük koltuğuna oturan Samet Aybaba da zirveye oynayacak bir takım yaratacağının sözünü vermişti. Ernst, Quaresma, Simao gibi yıldızlarla yollar ayrılırken, takımın geçen sezondan daha başarılı olacağından kimsenin şüphesi yoktu.

EVDEKİ HESAP…

Ancak evdeki hesap, çarşıya uymadı. 29. haftalar gözönünde bulundurulduğunda Beşiktaş'ın geçen sezonla aynı puanı topladığı ortaya çıktı. Geçen sene 29. hafta sonunda 14 galibiyet,7 beraberlik ve 8 mağlubiyet alan Carvalhal'ın Beşiktaş'ı, 42 gol atmış, 33 gol yemişti. Siyah-beyazlılar bu sene ise 13 maçı kazanırken, 10 kez sahadan beraberlikle ayrıldı ve 6 yenilgi aldı. 55 gol atan Aybaba'nın öğrencileri, kalesindeki 42 gole de engel olamadı.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:11,