SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe taraftarı, Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın da heykelini dikmeye hazırlanıyor. Lefter ile başlayan kaptan Alex de Souza ile devam eden “Efsanelere Saygı” çalışmalarında sıra sarı-lacivertli ekibin son dönemlerde önemli işlere imza atan başarılı hocasına geldi.

Alex'in heykelini Yoğurtçu Parkı'na diken sarı-lacivertli taraftar oluşumu, şimdi de Aykut Kocaman için kolları sıvadı. Futbolculuk dönemindeki hizmetleri, 3 Temmuz sürecindeki duruşu ve özellikle bu sezon tarihe geçen başarıları ile taraftarın hem gönlünü, hem de saygısını kazanan Kocaman'ın heykelinin de Yoğurtçu Parkı'na konulması için çalışmalar başladı.

1907 ÜNİFEB, Fenerbahçeliler Derneği (FEDER), Cefakar Kanaryalar (CK) ve Vamos Bien taraftar gruplarının bir araya gelerek öncü oldukları ve tüm taraftarların katkılarıyla tamamlanan Alex heykeli 15 Eylül 2012'de muhteşem bir törenle hizmete girmiş, Teknik Direktör Aykut Kocaman bu anlamlı günde Brezilyalı oyuncuyu yalnız bırakmamıştı.

EFSANELER PARKI

Sarı-lacivertli taraftarlar devre arasında istifa eden ancak bu kararından vazgeçen Kocaman'ı da onurlandırmak ve kendisine duydukları sevgiyi göstermek isterken, bu projenin sadece Aykut Kocaman ile sınırlı kalmayacağı öğrenildi. Can Bartu ve Cemil Turan gibi efsane isimlerle de çalışmanın devam edeceği belirtildi.

Ayrıca heykellerin dışında efsane futbolcuların ayak izlerinin de Yoğurtçu Parkı'nda yer alması planlanıyor. Öncelikle Kadıköy Belediyesi'nden, ardından da heykeli yapılacak kişilerden izin alınacak. Daha sonra çalışmalar fiilen başlayacak.

Bu girişim yine yönetimden bağımsız şekilde taraftarlar tarafından yapılacak. Taraftarlar böylelikle Fenerbahçe tarihinde yer etmiş isimleri ölümsüzleştirmiş olacak. Yoğurtçu Parkı bu çalışmanın ardından tam anlamıyla bir efsaneler parkına dönüşecek. Kadıköy'den stada gelen taraftar bu efsaneleri selamlayıp öyle içeri girecek.

(Milliyet-Senad OK)

Yayınlanma Tarihi:09:30,