SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Almeida, Benfica ile F.Bahçe'nin yarı finaldeki şansının eşit olduğunu ve taraftarın gözardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

Sadece İstanbul'un nüfusunun Portekiz'den fazla olduğuna dikkat çeken Almeida, “Türklerin en büyük kuvvetlerinden biri futbola olan tutkuları. Ülkenin en büyük sıkıntılarından biri futbol stadyumlarının boş olması. Yalnızca, takımlar iyi olduğu zaman stada geliyorlar” dedi.

BenfIca'nın Fenerbahçe ile oynayacağı maçta sarı-lacivertli taraftarların büyük bir güç olacağına işaret eden Almeida, “Benfica taraftarların kendilerine çıkaracakları zorluğu küçümsemesin” dedi. Yıldız futbolcu, “Hangi takım daha şanslı?” sorusuna ise; “Buna cevap vermek çok zor. Benfica yenilmezliğini sürdürüyor. Fenerbahçe ise lider G.Saray'ın gerisinde ve puan kaybetmesini bekliyor. Her mevkide kaliteli oyuncuları var” cevabını verdi.

PORTEKİZ BASINI : TÜRKİYE DOĞU’DA CENNET

Portekiz Türk futbolunu Avrupa'nın en hızlı gelişen ligi olarak tanıtan medya, “Türkiye; Doğu'daki cennet” başlığı altındaki haberinde şu ifadelere yer verildi: Benfica, UEFA Avrupa Ligi yarı finalinde Avrupa'nın sportif ve finansal anlamda en çok büyüyen ülkesinin bir temsilcisiyle karşılaşacak. Ara transfer döneminde Sneijder'in G.Saray'a transfer olmasıyla Türk futbolu tekrar gündeme geldi. Türk futbol takımlarının en büyük stadyumlarından birisi de Benfica'nın konuk olacağı Şükrü Saracoğlu Stadyumu olarak göze çarpıyor. 25 bin kapasiteden 50 bin kişilik kapasiyeye çıkarılan stadyum, ülkenin en büyük kulüp mağazalarından biri olan Fenerium'a da ev sahipliği yapıyor.