SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın transfer listesinin zirvesinde yer alan Taylan Antalyalı'yı, onu en iyi tanıyan isme sorduk. Taylan, Buca Akademi'yle Avrupa Şampiyonluğu'na ulaşırken onun teknik direktörlüğünü yapan Hüseyin Eroğlu, 18 yaşındaki genç futbolcuyu AMK'ya anlattı. 2 sene Salih Uçan'ın, 3 yıl da Taylan'ın hocalığını yapan Eroğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Eroğlu'nun sözleri:

‘KENDİNE HAS STİLİ VAR’

“Taylan'ın futbolunu herhangi ünlü bir futbolcuya benzetemiyorum. Kendisine has, özel bir stili var. Oyunun iki yönünü de üst seviyede oynayabiliyor. Fiziksel açıdan üst düzeyde. Aynı şekilde teknik kapasitesi de çok yüksek. Kendini sürekli geliştirmek isteyen, ekstra çalışmalar yapan, üzerine koymak isteyen özel bir futbolcu. Birlikte çalıştığımız süre içerisinde bir yerlere geleceği belli olan isimlerdendi. Zaten kendi yaş grubunda milli takımda da görev alabiliyor. Olgun bir futbolcu. Hocasının anlattıklarını dinleyen, onun söylediklerini anlamaya çalışan biri. Salih'le onu karşılaştırmak istemem. İkisi de değerli oyuncular. Salih'in özgüveni çok yüksektir. Hata yapsa da elini taşın altına koymaktan vazgeçmez. Taylan biraz daha duygusaldır, ama daha yeteneklidir. Ben Taylan'ı, Salih'e tercih ederim. Taylan da en az Salih kadar başarılı olacaktır…”

TERİM’E SÖZ VERDİK!

Taylan Antalyalı önümüzdeki yıl büyük bir aksilik olmazsa sarı-kırmızılı formayı giyecek. F.Bahçe'nin genç yıldızı Salih Uçan gibi Buca'dan yetişen Taylan için İzmir ekibinin başkanı Mehmet Bektur yaptığı açıklamada, “Taylan'a Avrupa'dan da teklifler geliyor. Ancak Fatih Terim'e söz verdik ve önceliğimiz G.Saray” dedi.

ÖNCE AMK YAZDI

Taylan Antalyalı'nın Galatasaray'ın transfer listesinde olduğunu AMK, 17 Nisan tarihinde okuyucularına duyurmuştu.

Alican ESENCİ / AMK