SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, dünkü idmanda basın mensuplarıyla sohbet etti. Gündemdeki konuları değerlendiren tecrübeli hoca Akhisar Bld. maçını “Sezonun en zor maçı” olarak değerlendirdi ve “Rakip ligde kalmak için elinden geleni yapıyor. İyi de yapıyor. Ancak ortada 5 maçta alınacak 15 puan var. Biz de hepsini almak istiyoruz” dedi.

‘BEKLENTİLERİ ARTIRDIK’

Aybaba, bu sezon toparlanma sürecini iyi bir şekilde atlattıklarını ifade ederken, “Sezon başında ‘Beşiktaş ilk 5'e girerse başarı' deniyordu. Oynadığımız futbolla beklentileri artırdık. O yüzden de eleştiriler olması normal. 4 senelik sözleşmem var. Takımla ilgili tüm kararları yönetimle birlikte aldık. Biz Beşiktaşlıyız. Sezon sonunda yine yönetimle masaya oturup, neler yapacağımıza karar veririz” dedi.

OLCAY’A SAHİP ÇIKTI

Antalyaspor maçında taraftarın kendisini protesto etmesini “Futbolda olur böyle şeyler” diyerek yorumlayan Aybaba, gol sevinciyle tepki çeken Olcay Şahan'ın Almanya'da büyüdüğü için kendini ifade etme sıkıntısı olduğunu, bu yüzden de taraftarın Olcay'a sahip çıkması gerektiğini söyledi. Oğuzhan'ın oynatılmamasıyla ilgili eleştirilere de ilk kez net bir şekilde cevap veren tecrübeli teknik adam, “Antalyaspor dört hücumcuyla kanatlardan etkili gelen bir takım. Veli Kavlak'ı beklere yardım etmesi için oynattık Oğuzhan elimizde oyunu açabilecek tek alternatifimiz ve tek hamlemizdi. O yüzden de onu ikinci yarıya sakladık” dedi.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:28,