SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor teknik direktör Hikmet Karaman, görev geldiği günden bu yana 9 maçta en çok Batalla, İbrahim Öztürk ve Belluschi’ye forma şansı tanıdı. 9 mücadelenin tümünde 90 dakika forma şansı bulan bu isimleri ise, Tuncay ve Şener takip etti.

Yeşil beyazlı ekibin 500’üncü galibiyetine imza atan ve 9 maçta hiç beraberlik görmeyen Karaman döneminde 7 farklı oyuncu rakip fileleri havalandırdı.

Yeşil-beyazlılarda Hikmet Karaman döneminde en çok süre alan ve en çok skor üreten isimlerin başında 810 dakikayla 9 maçta da forma giyen Arjantinli yıldız Batalla, İbrahim ve Belluschi geldi. Bu isimleri 777 dakikayla Tuncay ve 712 dakikayla Şener takip etti.

BATALLA ÖN PLANDA

Teknik direktör Hikmet Karaman döneminde 7 gol 5 asistle takımın Arjantinli futbolcusu Batalla skora en çok katkı sağlayan isim oldu. Batalla’yı 2 golle Pinto takip etti. Ferhat, Şener, Sestak, Tuncay ve Basser de 1’er gol atan isimler oldu.

EN ÇOK KARTI MUSA GÖRDÜ

Bursaspor’da teknik direktör Hikmet Karaman döneminde en çok kart gören oyuncu ise 3 sarı kartla Musa oldu. Musa’yı ABD’li orta saha oyuncusu Edu 2 sarı ve 1 kırmızı kartla takip etti. Pinto, Vederson, İbrahim ve Batalla ise bu sürede 2’şer sarı kart gördü.