SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in geride kalan 29 haftalık bölümünde Bursaspor, giydiği İznik Çini (Mavi) forması ile ligde maç kaybetmedi. Yeşil beyazlılar 29 maçın 3’üne bu formayla çıktı.

Bursaspor ligin 29 haftasında 12 galibiyet, 10 beraberlik, 7 mağlubiyet aldı. Yeşil beyazlı ekibin ise bu süre içinde en şanslı forması mavi renkteki İznik Çini isimli forması oldu. Bursaspor 29 maçın 3’üne çıktığı İznik Çini forma ile hiç mağlubiyet yaşamazken 1 galibiyet 2 de beraberlik aldı.

ULUDAĞ FORMAYLA 20 PUAN

Yeşil beyazlı ekip, ‘Uludağ’ isimli beyaz forma ile en çok puanını topladı. Bursaspor, Uludağ formasıyla çıktığı maçlarda 5 galibiyet 3 mağlubiyet ve 5 beraberlik aldı. Bu formayla çıktığı maçlarda 20 puan hanesine yazan yeşil beyazlılar 19 puan kaybetti. Bursaspor ‘Şampiyon’ isimli çizgili formasıyla ise 5 galibiyet, 2 mağlubiyet, 1 beraberlik aldı. Bu formayla 16 puan toplayan yeşil beyazlı ekip, 8 puan kaybetti. Bursaspor 5 maça çıktığı ‘Yeşil Bursa’ isimli yeşil formasıyla ise 1 galibiyet, 2 mağlubiyet ve 2 beraberlik aldı. Yeşil formasıyla 5 puan hanesine yazdıran yeşil beyazlılar 10 puanlık kayıp yaşadı.