SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Madrid’e geri mi dönecek?

Dortmund formasıyla, geçici olarak ayrılmış olduğu kulübü Real Madrid'e karşı Şampiyonlar Ligi yarı finalinde ter dökecek olan Nuri Şahin Marca'ya özel açıklama yaptı.

Güncellenme: 15:15, 17/04/2013
Madrid’e geri mi dönecek?

Eski takımı Real Madrid’den Liverpool’a kiralık olarak giden, yarım sezonluk kısa İngiltere macerasından sonra yuvası olan Borussia Dortmud’a yine kiralık olarak geri dönen Nuri Şahin, kaderin bir cilvesi olsa gerek Devler Ligi yarı finalinde Real Madrid’e karşı forma giyecek.

İspanya’da Real Madrid’e yakınlığıyla bilinen Marca, Nuri ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Los Galacticos’taki sakatlığından dolayı kendini tam anlamıyla gösteremediğini belirten temsilcimiz, Madrid’e dönüp dönmeyeceği ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Nuri Şahin’in 1 yıl kalmasına rağmen akıcı İspanyolcası da dikkat çekti. İşte genç futbolcunun sözleri:

”SAKATLIK TÜM PLANLARI BOZDU”

Madrid’deki yılın nasıl geçti?

”Biraz zordu. Daha önce hiç tecrübe etmediğim türdendi. Her şey uzun sakatlığımla başladı ve ondan sonra kendi oyunumu oynayamadım. Ama Madrid’le bir şampiyonluk kazandım ve Mourinho gibi harika bir teknik direktörle çalıştım. Muhteşem futbolcularla aynı soyunma odasını paylaştım.”

Madrid macerası senin için olumlu muydu olumsuz mu?

”Madrid gibi bir kulüpte bir yıl kalmak her zaman için pozitif bir şey. 6 senelik kontrat imzaladım ama 1 yıl oynadım. Çok oynamamam iyi bir şey değildi ama bunların dışında iyi şeyler de vardı. Kendimi geliştirmenin ve iyi oyuncu olmanın yollarını öğrendim. Hep daha çok oynamak istedim; ama olmadı. Şu anda Dortmund’dayım ve çok mutluyum. Kendi yuvamdayım ve Şampiyonlar Ligi’nde yarı finalde oynuyoruz. Ailem burada mutlu.”

Madrid taraftarına gerçek futbolunu gösteremediğini hissediyor musun?

”Oraya gittiğimde Bundesliga’nın en iyi futbolcusu unvanıyla gitmiştim ve taraftarlar benden çok şey bekliyorlardı. Ben de o performanstan daha fazlasını göstermeyi umuyordum ama sakatlık tüm planları bozdu. Çok zor bir yıl geçirdim.”

”MOURINHO DÜRÜST BİRİ”

Mourinho ile iyi ilişkilerin var mı?

”Mourinho ile çok iyi bir ilişkimiz var. Dürüst bir insan. Bana karşı hep samimi oldu ve buna minnettarım. İnsan ve teknik direktör olarak özel biri. Bir beyefendi ve sizi her zaman motive eden bir yapısı var. Onun hakkındaki anılarım hep çok iyi.”

Neden az süre aldığını sana söylüyor muydu?

”Evet, elbette. Dediğim gibi o dürüst bir insandı ve bana neden oynamadığımı açıklıyordu.”

Niçin geçen yaz Madrid’den ayrılma kararı aldın?

”Mourinho ile ben sezon öncesinde bir konuşma yaptık. Ona daha düzenli forma giymek için ayrılmak istediğimi söyledim. Bir yılın güç kazanmam için çok iyi olacağını söyledim; o da bunu kabul etti ve bana yardımcı oldu.”

Sonra da Liverpool’a gittin… Peki Liverpool’da neler oldu, ara sezonda neden ayrıldın?

”Liverpool’da olanlar… Anlatması zor; bunu şimdi konuşmayalım”

Sonradan Borussia’ya dönüş yaptın

”Dortmund’a dönmek benim için en iyisiydi. Teknik direktörü, futbolcuları tanıyordum. Ailem yanımda, karım ve çocuklarım ise mutlu. Futbolum için buraya geri dönmem çok önemliydi. Hedefim Bundesliga’daki en iyi oyuncu seçildiğim seviyeye ulaşmak ve buna yaklaştığımı hissediyorum.”

”RONALDO UKALA DEĞİL”

Madrid’i yeniden yenebilir misiniz?

”Tabii neden olmasın. Gruplarda yendik, bu yine olabilir. Madrid o zamandan daha iyi bir seviyede. Zor bir maç olacak çünkü bu kupanın onlar için taşıdığı anlamı biliyorum. Ama biz de Şampiyonlar Ligi kupasını istiyoruz.”

Ronaldo nasıl bir futbolcu?

”Benim için Cristiano ve Kaka en iyileri ve iki harika insan. İkisi de zor zamanlarımda hep benim yanımda oldular ve Madrid’de geçirdiğimiz zamanlar çok güzeldi. Kim Cristiano hakkında ukala diyorsa bir daha düşünmeli.”

”6 SENELİK KONTRATIM VAR AMA…”

Madrid’de hala arkadaşların var mı?

”Evet. Kaka bunlardan biri. O benim için çok özel biri. Çünkü o, eşiyle beraber çocuğum olduğunda bana hep yardımcı oldu. Caroline eşime hep çok iyi yaklaştı ve Kaka da bana karşı çok inceydi. O harika bir dost.”

Kaka’ya bu kadar iyi anlaşmanın sebebi onun da sakatlıklardan çok çekmesi mi?

”Kaka çok iyi. Bakın, Kaka’nın Madrid’deki performansı için tek bir şey söyleyebilirim. İstatistiklere bakarsanız, oynadığı her maçta iz bırakıyor veya bir asist yapıyor. Onun kadar çok az futbolcu etkili olabiliyor. Oynadığınızda hep oradadır. Benim için Kaka hala dünyanın en iyi futbolcularından biri. Sakatlıklardan çok çekti; ama hala dünya klasında”

Son olarak geleceğin hakkında… Madrid’e bir gün geri dönecek misin?

”Real Madrid’le 6 senelik sözleşmem var; ama şu an Borussia Dortmund’layım ve 2014’ün Haziran ayında Real Madrid ile konuşacağız. Şu andan burada mutluyum; yarı finaldeyiz ve Mourinho beni izleyip geliştiğimi söylüyor. Yani 2014’e kadar rahatım ve neler olacağını göreceğiz. Şu anda bir şey söyleyemem.”