SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Her zaman bu ligde kalmayı hak ettiğimizi söyledim. Artık sadece kendi taraftarımız değil, herkes ligde kalmamızı istiyor. İnsanlar bunu yürekten diliyor. 40 puanın bize yeteceğini düşünüyorum”

“Gekas'ı aslında sezon başında istemiştik, pahalı gelmişti. Devre arasında alabildik. Ligin ikinci yarısındaki en iyi forvet. Eğer lige onunla başlasaydık, şu an çok farklı bir konumda olabilirdik”

Çok değil, geçen sezon Akhisar Belediyespor Süper Lig mücadelesi veriyordu, onlara yine kimse inanmıyordu. Ancak Hamza Hamzaoğlu'nun ekibi ‘imkansız' denileni yaptı, tarihi bir başarı yakaladı. Aslında bu sezon da ortam aynı. Hemen herkes Akhisar Belediyespor için ‘düşer' diyordu, ama yeşil-siyahlılar ligde fırtına gibi esiyor, yine kamuoyunu şaşırtacağa benziyor. Başarının en büyük mimarı teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, AMK'ya konuştu, kalan

5 hafta öncesi önemli açıklamalarda bulundu:‘Aynı geçen sezonki gibi'

“Bütün gücümüzle ve bütün inancımızla son periyoda giriyoruz. Bundan sonra önemli olan 3 puan almaya devam etmek. Son 4 maçta 3 galibiyet önemli iş. Düşmeyi hak etmediğimizi hep söyledim. Herkesin bizi desteklediğini görüyorum. Sokakta karşılaştığım insanlar, bize sempatiyle bakıyor, ligde kalmamızı istiyor. Sadece kendi taraftarımız değil, kamuoyundaki genel görüş bu. Mütevazı bir kadroyla oynadığımız ve sadece kendi işimize baktığımız için sanırım böyle. Geçen sezon da aynı ortam vardı“

‘Gekas gelmek istedi'

“Ben ligde kalacağımıza yüzde 100 inanıyorum. Moralimiz üst düzeyde, bunu oyuncularımın gözünde de görebiliyorum. Taraftarımız inanıyor, şehir inanıyor. Şu anda 32 puandayız ve 40 puanın ligde kalmak için yeterli olacağı görüşündeyim.

Gekas konusuna gelirsek… Sezon başında aslında onu istemiştik. Ancak pahalı gelmişti. Devre arasında haber gönderdi, gelmek istediğini söyledi. Biz de memnun olduk. Aslında ilk yarıda da çok iyi oynuyorduk, tek sorunumuz goldü. O da bu sorunu çözdü”

‘Müthiş forvet, gerçek lider'

“Ligin ikinci yarısını baz alırsak, Gekas istatistiklere bakıldığında attığı 8 golle ligin en iyi forveti konumunda. Sadece iyi bir golcü değil, müthiş bir takım oyuncusu. Gerçek bir lider. Samsunspor'daki performansını biliyoruz, ama ben böylesine bir patlama beklemiyordum. Herhalde sezon başından beri bizimle oynasaydı, takım farklı bir konumda olabilirdi. Tabii sadece Gekas'tan bahsetmek haksızlık olur. Ona pozisyon hazırlayan, takım savunması yapan, herşeyini ortaya koyup savaş oyuncularımın başarısıdır bu. Böyle de devam edecek”

Safa Can KONUKSEVER/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:56,