SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fazla şans bulamayan oyuncularını etrafında toplayan Kocaman, “Kalan maçlarda oynamak istiyorsanız, Eskişehir karşısında şansınızı iyi kullanmanız gerekiyor” dedi.

Bu sezon Süper Lig, Şampiyonlar Ligi ön eleme, Süper Kupa, Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi'nde 54 resmi maça çıkan Fenerbahçe, bugün oynanacak Eskişehirspor maçında yedek ağırlıklı kadrosuyla mücadele edecek. Teknik direktör Aykut Kocaman yoğun bir maç trafiği yaşan takımın as futbolcularına iki gün izin verdi ve Türkiye Kupası yarı final maçının kadrosuna almıyor.

Hafta sonunda İstanbul'da oynanan maçta forma giyen Volkan, Ziegler, Gökhan, Yobo, Egemen, Meireles, Cristian, Kuyt ve Webo'yu dinlendiren tecrübeli teknik adam, bugün sahaya çıkacak oyuncularını “Gösterin kendinizi” sözleriyle motive etmeye çalıştı.

‘9 MAÇIMIZ DAHA VAR'

Kocaman, Süper Lig, kupa ve Avrupa'da en az 9 maç daha oynayacaklarını hatırlatarak, “Kalan maçlarda şans bulmak istiyorsanız, Eskişehir karşısında şansınızı iyi kullanmanız gerekiyor” yorumunu yaptı.

Sezon başında birlikte yola çıktığı tüm kadroya inancının tam olduğuna işaret eden Kocaman futbolcularıyla yaptığı toplantıda şu ifadeleri kullandı: Zorlu bir sürece girdik. 3 günde bir maç trafiğinde doğal olarak yorgunluklar olabiliyor. Sizler daha az şans buldunuz. Bu yüzden arzulu olduğunuzu biliyorum. Herkes sorumluluğunu sahaya yansıtmalı. Yarı finalin ilk ayağından iyi avantajlı bir skor bekliyorum. Sizlere sonuna kadar güveniyorum.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK