SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtiraf gibi açıklama!

Beşiktaş Başkanı Orman'ın, Denizli ile ilgili sözlerine açıklık getirirken söylediği"Kendisine olan güven ve inancımın karşılık bulmaması aynı zamanda Beşiktaş için belki de kaçan başarılar anlamı taşımaktadır" ifadesi dikkat çekiciydi.

Güncellenme: 16:55, 16/04/2013
İtiraf gibi açıklama!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan ilginç açıklama… Mustafa Denizli ile ilgili  Beşiktaş Gelişim Grubu’nda söylediği sözlere açıklık getirmek için kulübün internet sitesinden bir duyuru yayınlayan Orman’ın burada kullandığı bir cümle dikkat çekiciydi. Mustafa Denizli’ye sezon öncesi teklif götürdüğünü doğrulayan Fikret Orman açıklamanın bir bölümünde “Elbette ki kendisine olan güven ve inancımın karşılık bulmamış olması, aynı zamanda Beşiktaş için de belki de kaçan başarılar anlamı taşımaktadır” ifadesine yer verdi. Beşiktaş başkanının bu sözleri “Sezona Samet Aybaba’nın yerine Mustafa Denizli ile başlasaydım çok daha başarılı olurdum” anlamında yorumlandı.

Fikret Orman’ın açıklaması şöyle:

“Beşiktaşımız ile ilgili düzenlenen Beşiktaş Gelişim Grubu toplantısında söylediğim bazı sözlerin, bugün basındaki yansıtılma tarzından rahatsızlık duydum. Beşiktaşımız’da önemli başarılara imza atan, camiamıza şerefli bir şampiyonluk armağan eden, Türkiye Kupası kazandıran kıymetli dostum ve spor adamı Sayın Mustafa Denizli’ye sezon öncesi teklif götürdüğüm doğrudur. Beşiktaş Başkanı olarak göreve gelmemin ardından ilk sezonumda Sayın Mustafa Denizli’yi tekrar Beşiktaşımız’a kazandırma çabam; kendisine olan yüksek inancımı ve güvenimi de sergilemektedir.  Elbette ki kendisine olan güven ve inancımın karşılık bulmamış olması, aynı zamanda Beşiktaşımız için de belkide kaçan başarılar anlamı taşımaktadır. Eleştirilerimin bu bağlamda değerlendirilmesini arzu eder, değerli hocamız Sayın Denizli’ye sevgi ve saygılarımı sunarım.”