SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor, Durugöl Tesisleri’nde teknik direktör Cevat Güler yönetiminde Kasımpaşa maçının hazırlıklarını sürdürdü. Bu maça çok iyi hazırlanarak sahadan galibiyetle ayrılmak istediklerini belirten Güler, “Biz üç puan almak istiyoruz, başka bir sonuç bizim için bir işe yaramaz. Kasımpaşa iyi bir takım, kadro olarak da iyi bir takım. İyi oyuncuları bulunan bir takıma karşı mücadele edeceğiz. Oyuncularımızın psikolojik seviyesini bir üst seviyeye çıkarıp iyi sonuçlar almalıyız ve alacağız. Sonuçta üç puan almak istiyoruz. Bu kolay mı, evet kolay değil. Ligin sonuna doğru yorgunluğun başladığı, genel anlamda yeni sezonun hesaplarının yapıldığı bir dönemde iş yapmak kolay değil. Biz bunu yapacağız” dedi.

MORALLER BOZUK 

Orduspor’un 5 haftadır puanla tanışamadığını da hatırlatan Güler, Kasımpaşa maçını önemsediklerini kaydetti. Üç puan alarak çıkışa geçmek istediklerini de belirten Güler, “Takımda özgüven eksikliği değil, son 5 haftadır kazanamayan bir takımın futbolcularının morallerinin bozuk olduğunu söylüyorum. Bir futbolcunun özgüven eksikliği söz konusu olursa, profesyonel bir futbolcu futbolu bırakmalı. Bitmiştir yani onun futbol hayatı. Oyuncu da bir insan. Şimdi yeniden, yeni bir hoca ile birlikte vücut enerjisini daha iyi kullanan bir model üzerinde çalışarak bir yerlere getirmeye çalışacağız. Önümüzdeki oynayacağımız maçı da kazanıp, diğer maçlarda üstüne puan koyacağız” ifadelerini kullandı.

KADRO DIŞI BIRAKILAN OYUNCULARIN DURUMU 

Orduspor’da Hector Cuper döneminde kadro dışı bırakılan Yiğit Gökoğlan ve İbrahim Kaş’ın durumuyla ilgili olarak yönetimle henüz bir görüşme yapmadığını da belirten Cevat Güler, “Kulüpten ayrıldıkları ve geriye dönük bir haftadır antrenman yapmadıkları için kısa süreliğine alıp bunları buralara getirmenin çok gereği olduğunu düşünmedim. Dolayısıyla yönetimle bu konuda herhangi bir görüşme yapmadım” diye konuştu