SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saraylı Selçuk İnan, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği’nin “G.Saray’da Yılın Sporcusu” ödülüne layık görüldü. Selçuk ödülünü düzenlenen törenle aldı.

Sarı-kırmızılı ekibin başkanı Ünal Aysal ise törende yaptığı açıklamada, “Selçuk yıl boyunca seçilmek için çok çalıştı. Çok çaba sarfetti. Bunun ötesinde kendi karakterinden gelen ve aile terbiyesinden gelen sporcunun temelinde yatan dürüstlükten gelen bir altyapısı da var. Bugün bunun neticesini görüyoruz. Selçuk cemiyetten ve camiadan en büyük desteği alan sporcumuz olarak yanımızda. Bütün galatasaraylıların kalbinde. Daha çok genç daha uzun sürecek spor hayatında ondan sonraki özel hayatında da umarım devam eder. Biz Galatasaray adına böyle bir sporcumuzun olmasından mutlu ve gururluyuz. Böyle devam etmesini devam ediyoruz” dedi.

Kadroda birçok yabancı yıldızın olmasına rağmen Selçuk gibi yerli bir oyuncunun seçilmesi için ne düşünüyorsunuz sorusuna ise, “Bizde yerli yabancı ayrımı olmaz. Biz hepsini aynı görüyoruz. Bütün oyuncular bizim evlatlarımız. Bir Türk oyuncunun böyle bir başarıya imza atması son derece doğal. Sizim oyuncularmızın diğer oyunculardan hiçbir farkı yok. Zaten güzel bir örneği yanımızda. Selçuk ile geçmişte de gelecekte de hep gurur duyduk ve duyacağız. Türkiye’yi her yönde iyi temsil ediyor. Bu bakımdan da bir gurur kaynağımız. Selçuk’u biz sadece Türkiye arinasında değil dünya arenasında gördük, göreceğiz, görmek istiyoruz. Tahmin ediyorum O da bizi yanıltmayacak” yanıtını verdi.

TERİM: GURUR DUYMAYA DEVAM EDECEĞİZ

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim ise yaptığı konuşmada başkan Ünal Aysal’ın söylediklerine katıldığını belirterek, “Onunla gurur duyuyoruz. Gurur duymaya da devam edeceğiz. Selçuk da buna layık birisi. Kişilik olarak da futbol olarak da layık birisi. Tebrik ediyorum” dedi.

SELÇUK: BAŞKANIMA DA HOCAMA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ödülünü alan Selçuk ise, “Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hocama da… Benim için önemli birşey tabi burada Galatasaraylı İşadamlarının bana bu ödülü vermeleri çok önemli. Futbolcu için böyle ödüller çok önemlidir. Geçen sene Galatasaray’agelmekle ne kadar doğru bir iş yaptığımi gördüm. Bunu şimdi tekrar anlıyorum Başkan, yöneticilerimize ve bütün Galatasaraylılara teşekkür ediyorum. Bana da böyle ödel verdikleri için merkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Selçuk İnan en büyük hedefini ise, “Bu sene en büyük hedefime çok yaklaşmıştık. Şampiyonlar Ligi’nde kupa kaldırmak. UEFA Kupası’ni daha önce abilerimiz almışlardı. Benim de hedefim Şampiyonlar Ligi kupasını almaktı. İnşallah onu da görmek istiyoruz. Olursa hayatımın en güzel günü ve başarısı olur” sözleri ile açıkladı.

FRİKİKLER SORUN MU?

Kullanılan frikikler hakkında da konuşan Selçuk İnan, “Benimle beraber 4 kişinin olması beni olumlu yön de etkiliyor. Diğerleri de topa çok iyi vuruyorlar. Dünya yıldizları var. Bizim aramızda onu halleiyoruz. Bu sene biraz daha az gol attım. Ama bu böyle gidecek anlamına gelmiyor. İnşallah frikikten daha fazla gol atarız” dedi.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:17:13,