SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor’da Özgür Sancar’la Spor Kazanı programının canlı yayın konuğu olan Galatasaray yönetim kurulu üyesi Emir Sarıgül, bomba açıklamalar yaptı.

NE CEZA VERİLİRSE VERİLSİN; GALATASARAY ŞAMPİYON OLACAK

“Artık tamamen ligin son 5 haftasına yönetim kurulu olarak odaklandık. Her maçı bir final havasında oynayarak zafere ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Sarıgül, PFDK’nın Fatih Terim, Ümit Davala ve Hasan Şaş’a cezası hakkında da konuşarak “Verilen cezanın yüksek olduğuna inanıyorum. Bu cezanın Tahkim vasıtasıyla gözden geçirileceğine ve sağduyu ile yaklaşılacağına inanıyorum. Bu bizim başarımızı engellemeyecek. Ne ceza verirlerse versinler emin adımlarla Galatasaray yoluna devam ediyor” dedi.

TERİM’E CEZA VERELİM YANKI UYANDIRSIN MANTIĞINDAN VAZGEÇİLMELİ; İSİM TERİM, GALATASARAY DİYE CEZALANDIRMAK VİCDANLARA SIĞMAZ

Böyle hadiselerin Türk futbolunda olması istemediklerini ancak cezanın çifte standart içerdiğini ifade eden Sarıgül, “Böyle bir ceza veriliyorsa, çifte standart olmasın. Bütün teknik direktörlere, Türkiye ligindeki müsabakalara bakın, isim zikretmem doğru olmaz ama bazı dönemlerde teknik adamların duygusal reaksiyonlar göstermesi, insanın doğasında olan bir durum. İsmi ön planda olduğu için, dünya çapında bir yerde adı olduğu için Terim’e bir ceza verelim ve yankı uyandırsın mantığıyla yaklaşmamak lazım. Olaya geniş perspektifle bakmak lazım. Bir ceza varsa ve tüm teknik direktörlere aynı ceza verirlerse bizim açımızdan bir problem olmaz. Ama isim Fatih Terim diye, isim Galatasaray diye cezalandırmak ne vicdanlara ne de kurallara sığar” ifadelerini kullandı.

GALATASARAY’IN ÖNÜNÜ KESMEK İSTİYORLAR SÖZÜNE İNANMAK İSTEMİYORUM; 5 HAFTA’YI KAZANAN BİR YÖNETİCİ OLARAK KARŞINIZA ÇIKACAĞIM

Galatasaray’ın önü kesilmek isteniyor yorumları hakkında da konuşan Sarıgül, “Kamuoyunda maalesef ki böyle bir kanı oluşturuluyor. Ama biz bunların hiçbirine ne inanıyoruz ne de itibar etmek istiyoruz. Çizdiğimiz vizyon ile emin adımlarla tüm camia olarak hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Biz Galatasaray olarak farklı kültür ve okuluz. Ama bazı beyinlerde, bizim önümüze set çekmek varsa, nasıl çekmek isterseniz isteyin biz o duvarları aşıp zafere ulaşacak bir camiayız. 5 hafta sonra kupayı kaldırdığımızda, iki dönemde de yeni bir yönetici olarak konuşacağım” dedi.

BAŞKANIMIZIN BAŞARISINDAN RAHATSIZ OLANLAR BU DEDİKODUYU ÜRETİYORLAR; HOCAMIZLA BASKAN YA DA YÖNETİM ARASINDA HİÇ BİR SORUN YOK

Terim ile yönetim arasındaki gerilim iddiaları hakkında da konuşan ve futbol konusuna girmek istemediğini ifade etse de önemli yorumlar yapan Sarıgül, bu konuda şunları söyledi; “Bizde futbol konusu Sayın Ali Dürüst’ün kontrolündedir Abdurrahim Albayrak’la birlikte futbolun başındadır. Terim ve futbolcularla uyum içinde bir birliktedirler. Böyle bir problem asla söz konusu değildir. Bunu ön plana çıkartanlar Aysal başkanın elde ettiği başarıları, başkalarının elde edemeyeceğini görüyorlar. Mütavazi kişiliğinden ötürü hazmedemiyor ve bunları çıkartıyorlar. Yönetim kurulu ile hocanın karşılıklı hiçbir problemi yoktur”.

BU DEDİKODUYU ÜRETENLER, GALATASARAY’IN ŞAMPİYON OLACAĞINI BİLENLERDİR

Bazı gazetelerde çıkan haberler hakkında da konuşan Sarıgül; “Karabük maçında başkanımız takıma destek vermek için gitmiştir, sayın başkan bütün müsabakalara katılmaktadır. Pazar günü Fenerbahçe maçına da başkan ve yönetim kurulu olarak eşlerimizle katıldık. Maç bitince takım uçağıyla gelmiştir. Bu dedikoduların çıkması Galatasaray’ın başarılı gittiğini gösterir. Bunlar nasıl karıştırırız diye bilinçli olarak çıkartılan dedikodulardır. Ne yazık ki bazı yazarlar kendi kültürel birikimlerini ortaya koyuyorlar. Helikopterin akşam hava kararınca uçmayacağını bilmeyecek kültürel seviyedeler. Biz de bu haberleri üzüntüyle izlemekteyiz. Ama G.Saray taraftarı merak etmesin, Aysal başkanın bizlere koyduğu vizyon ve hedefler doğrultusunda ilerliyoruz. Mali kongre geçti, ibra edildik ve mali başarı ortada, sportif başarı da geliyor. İnanıyorum ki önümüzdeki senelerde daha iyi bir Galatasaray izleteceğiz” dedi.

MADRİD’TE BURAK’IN PENALTISI VERİLSEYDİ, ŞİMDİ BU KONUŞMAYI FARKLI ŞEKİLDE YAPARDIK

Emir Sarıgül, “Dışarıdan da da bazı duyumlar alıyoruz ama bunlara itibar etmek istemiyoruz. Biz yöneten insanlarız ve konuşmamız camiamızı bağlıyor. Verdiğimiz reaksiyonlar da tepki doğuruyor. Biz işimizi severek yapıyoruz ama ağzımızdan çıkanlara da dikkat etmeli, söylem ve eylemlerimize dikkat etmeliyiz. Her toplumda başarılardan ötürü insanlar birbirini kıskanabilir. Ama bizim çalışmalarımızı örnek alsınlar, 2 yıl gibi sürede geldiğimiz noktaya herkes gıpta ediyor. İlk Real Madrid maçında Burak’ın hareketine penaltı verilse belki bu konuşmayı daha farklı şekilde yapardık. 5 hafta sonra lig şampiyonluğu kupasını, Ünal Aysal’ın bize çizdiği vizyon doğrultusunda da bir gün Galatasaray müzesine Şampiyonlar Ligi Kupası’nı getirmek istiyoruz, bunu da yönetim kurulu olarak inşallah bize nasip olacak” diye konuştu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ KUPASI GELECEK

Galatasaray’ın bir okul, bir kültür ve bir spor kulübü olmanın çok ötesinde batıya açılan bir pencere olduğunu ifade eden Sarıgül, “Bugün hangi noktaya giderseniz gidin, Türkiye ve futbol dediğinizde insanlar Galatasaray diyorsa, bu sizin marka değerinizi gösteriyordur. Herkes bugün oynadığınız müsabakanın verdiği zevkten bahsediyor. Ayrıca Avrupalı dostlarımız ‘Drogba ve Sneijder gibi markaları kazandırdınız’ diyorlar, bu takviyeler ile önemli zaferleri Türkiye’ye getirip, 72 milyon vatandaşımızı yine aynı şekilde sokağa dökmek istiyoruz” diye konuştu.

BİZİ KISKANMASINLAR. PROJELERİMİZİ ÖRNEK ALSINLAR

Yemen Ekşioğlu’nun “Galatasaray’ı sevmiyorum” sözlerini de yorumlayan Sarıgül, bu konuda da çarpıcı ifadeler kullandı. Genç yönetici, “Ekşioğlu’nu iyi tanıyorum ama sözlerini de şokla izledim. Galatasaray’ı sevmiyorum çünkü kıskanıyorum diyor aslında sözlerinde. Az önce de belirttiğim gibi, TFF’de, tüm yönetim kurullarında, Türkiye’de spor kulübü yöneticileri artık yöneten olduklarının, yönetilen olmadıklarının farkında olsunlar. Konuşmalarının milyonlarca insanı bağladığını unutmasınlar. Yemen Ekşioğlu’na da diyorum ki; ‘Biz ne kadar başarılı bir yolda gidiyoruz ki, artık bizi kıskanmasınlar, bizi incelesinler kurumsallaşma ve tesisleşme anlamında yaptıklarımızı. İnşallah bir gün kıskandıkları Galatasaray’ın seviyesine gelirler” dedi.

Bu arada bu sözlerin ardından Radyospor’a bağlanan Yemen Ekşioğlu ise, sözlerinde Galatasaray’ı hedef almadığını ve profesyonel yönetimi beğenmediğini söylediğini ifade ederken, “Ben Galatasaray’ı kıskandığımı söyledim” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:19:05,