SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bosque’den Michu’ya yeşil ışık

Del Bosque milli takımı ve oynattığı futbolu eleştirenlere sert cevaplar verdi. Swansea'nin golcüsünü merkez forvet olarak düşünebileceğini söyledi.

Güncellenme: 10:45, 16/04/2013
Bosque’den Michu’ya yeşil ışık

İspanya Milli Takımı’nın teknik patronu Vicente Del Bosque, ofansif yönde sıkıntı çektikleri iddialarına kızdı.

Yeni sistem ve taktik deneyen tecrübeli teknik adam, oynattığı futbola yapılan eleştirilere sert çıktı. İspanya’nın merkezi bir forveti olmadan oynamasının gol yollarında sıkıntı yarattığı eleştirilerini kabul etmeyen Bosque, “Evet forvet konusunda biraz sıkıntımız var, o bölgede kesin bir oyuncumuz yok. Ama problem dediğimiz şeylerin de bir kesinliği yok. Bu sorun sadece arada sırada ortaya çıkıyor” diye konuştu.

Sportyou.es’e konuşan 62 yaşındaki İspanyol, “Michu’ya saygı duymak lazım. Premier Lig’de müthiş bir sezon geçirdi. Merkez forvet olarak onu düşünebiliriz.” diye konuştu. Bununla birlikte İspanyol teknik adam, Michu’ya henüz hiç görev vermedi.

İspanya’nın kalesinde de sıkıntı olduğunu düşünenlere katılmadığını da ifade eden Beşiktaş’ın eski çalıştırıcısı, “Real Madrid’de Casillas ve Lopez’in olayı zamanla kendi kendine çözülür. Bizim milli havuzumuz çok geniş. Gerek kulüp futbolu gerekse milli futbol olarak bizi mutlu edecek çok fazla isim ve başarı var” dedi.

İspanya, son olarak Dünya Kupası elemelerinde Fransa’yı devirip grupta liderlik koltuğuna oturdu.

Yayınlanma Tarihi:10:44,