SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan dönüyor mu?

Şener’in, “Bırakacağımı söylemiştim ama camiadan gelen taleplere bir yere kadar kayıtsız kalabilirim. Gerekirse yine aday olurum” dediği belirtiliyor.

Güncellenme: 09:30, 16/04/2013
Başkan dönüyor mu?

26 Mayıs'ta yapılacağı açıklanan olağanüstü genel kurul, beklenmedik gelişmelere sahne olabilir. Hatırlanacağı üzere başkan Sadri Şener, Trabzonspor'un Akhisar'a 1-0 kaybettiği maçın ardından gittiği restoranda bir grup taraftarın sözlü saldırısına uğramıştı. Mağlubiyet yüzünden taraftarların öfkelenmesini anlayışla karşılayan Şener, aralarından birinin ettiği “Şerefsiz” lafına çok içerlemişti. “Kulübüm için her cephede savaştım. Bu lafı hiç hak etmiyorum. Madem öyle, istenmediğim yerde durmam” diyen başkan, olağanüstü genel kurul kararı verdiğini söylemişti. Şener ayrıca, “Ben artık yokum. Aday olmayacağım” ifadesini de kullanmıştı.

AKIL HOCASI FARUK ÖZAK

Ancak o tarihten bu yana camianın ağır toplarından gelen baskılar sonucu, Sadri Şener'in fikrini her an değiştirebileceği öğrenildi. Trabzon'da özellikle eski bakan Faruk Özak, Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak ve bir dönem başkanlığa aday olan Ahmet Ağaoğlu'nun Şener ile sık sık görüştüğü ve devam etmesi yönünde telkinlerde bulunduğu kaydedildi. Şener'in de yakın çevresine, “Bırakacağımı söylemiştim ama camiadan gelen taleplere bir yere kadar kayıtsız kalabilirim. Gerekirse kongrede yeniden aday olurum” dediği belirtiliyor. Diğer yandan yönetimin kongre kararını hala resmileştirmemesi de kafaları karıştırıyor.