SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor’un Faslı yıldızı, Hollanda’da kendi jenerasyonundan herkesin Wesley Sneijder’e hayranlık duyduğunu söyledi.

Altyapı eğitimini Hollanda’da alan Aissati, profesyonel futbola PSV’de başlamış ve bu sezon başında Antalyaspor’a transfer olmuştu.

Akşam‘a konuşan Faslı oyuncu, Türkiye’de  Pablo Batalla ve Manuel Fernandes’i beğendiğini belirterek, “Ancak ligin tartışmasız en iyi oyuncusu Wesley Sneijder’dir. Hollanda’da bizim jenerasyonun içinde ona hayranlık duymayan bir futbolcu yok. Sneijder gerçek bir futbol efsanesi ve topla yapamayacağı şey yok. Onun yetenekleri tartışılmaz.” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncuların Hollanda’da daha fazla şans bulduğunu söyleyen Aissati, “Türkiye’de gençlerin işi daha zor. Ayrıca Türkiye’de hakemler sertliğe göz yumuyor. Türkiye’ye gelmeden önce Amrabat’ı aradım. O bana hiç düşünmeden gelmemi söyledi ve bende imzayı attım.” dedi.

Öte yandan Medicalpark Antalyaspor’un golcüsü Lamine Diarra ise kariyerinde geldiği noktaya çok zor ulaştığını söyleyerek, “Türkiye kariyerim 8 yıl önce başlayabilirdi ancak Samsun ve Diyarbakır beni beğenmeyerek geri gönderdi. Bosna’da ise çalışma izni alamadım. Portekiz’de Beira Mar ile anlaştım ancak takım küme düşünce ayrıldım. Daha sonra Partizan’a gittim. çok zorlu bir sürecin ardından kariyerimde inat ettim ve başardım.” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:17,