SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi’nde Benfica’ya elenen ve ardından da Sunderland’e evinde 3-0 mağlup olan Newcaslte United’a kaleci Tim Krul’dan kötü haber geldi.

Hezimete uğradıkları maçın 56. dakikasında topu yumruklayarak uzaklaştırdıktan sonra omzu çıkan başarılı file bekçisinin sezonu kapadığı açıklandı. Magpies’ın teknik patronu Alan Pardew, “Bugün iyi hissetmiyorum. Oldukça yorgun bir görüntü çizdik, rakibimiz ise sanki bizi haftalardır çalışıyormuş gibiydi. Ne yazık ki bu maç Sunderland için harika geçti, bizim içinse inanılmaz derecede kötüydü.” dedi.

Yohan Cabaye, Papiss Cisse ve Yango Mbiwa’nın yorgunluktan düzgün oynayamadıklarının altını çizen Pardew, “Cisse dahil herkes çok yorgundu. Çok kuvvetli olan bir yanımızı ve mentalitemizi oyuna bugün yansıtamadık. En büyük hatamız da kazanacağımızı düşünmememiz oldu. Takım ne yazık ki beklediğimiz kadar iyi performans gösteremedi, ama kesinlikle bir rehavet oluşmadı. Şartlar da bunu mümkün kılmıyor.” diye ekledi.

Kaleci Krul’un sakatlanması ile ilgili de konuşan tecrübeli teknik adam, “Tim’in sakatlanışı beni tek bir değişiklik hakkıyla bıraktı. Ameobi’yi oyuna aldığımız için bu değişiklikle sadece 1 hakkımız kalmıştı. Bu mağlubiyetin üzüntüsünü geri kalan maçlarımızda iyi oynayarak atmak zorundayız. Taraftarımıza olan sorumluluğumuzu unutmuş değiliz ve bu mağlubiyeti de kolay kolay unutamayacağız. Ama görevimizi biliyoruz.” yorumunu yaptı.

Tim Krul’un sezonu kapattığı açıklandı.

Goal.com