SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisaspor beraberliğinin ardından Şanlıurfaspor maçı hazırlıklarına başlayan Çaykur Rizespor teknik direktörü Mustafa Denizli, antrenman öncesi açıklamalarda bulundu. Futbolda hayati önem taşıyan beraberlikler olduğunu ifade eden Denizli, şöyle konuştu: “Manisa beraberliği öyle bir şey oldu. Rakibin ileriki haftalar için umutlarını kırma açısından önemli bir beraberlikti. 2 puan kaybı üzüntü yaşatırken bir puan sevinci daha büyük oldu. Önemli bir puan. Önemli bir takımdan ve de önemli bir zamanda alınmış bir puan oldu. Önemli bir avantajımızı son 4 haftaya taşıdık.”

“RİZELİLERİN MAHVOLMASINA, YERDE SÜRÜNMESİNE NEDEN OLUR”

Manisaspor maçında sayılmayan golün ardından taraftarın sahaya yabancı maddeler atmasını eleştiren Denizli, şunları söyledi: “Bu takım 2-3 ay önce kuruldu, ligde bir çok engeli aşarak bugünkü konuma geldi. 3.5 aydır buradayım. Bu gördüğünüz tesislere sabah 08.00’de gelir akşam 23.00’da çıkarım. Ben ve takımımın, bütün ekibimin uğraşı bu güzel kenti Türk futbolunda hak ettiği yere getirmektir. Son maçta sahaya yabancı maddeler atıldı. Bunların önemli bir bölümü de su şişesiydi. Bunları atmak bir saha kapatma veya benzeri cezalar gerektirmez. Bu bir para cezasıdır ve bunu Çaykur Rizespor öder geçer. Ben taraftara gittim, ‘Yapmayın’ dedim. Kale arkasından kaleci Volkan’ a atılıyor. Hakem olaya müdahale etmek için Volkan’ ın yanına geldi. Bu şişelerden biri hakemin veya rakip futbolcunun Allah korusun gözüne, yüzüne gelebilirdi. O zaman bunun cezası para cezası olmaz. Bunun cezası hükmen mağlubiyet olur, saha kapatma olur. Aylardır bu kadar insanın verdiği emek, çırpınması bir veya iki tane kendini bilmez ile bütün bir şehrin veya Türkiye’de yaşayan Rizelilerin mahvolmasına, yerde sürünmesine neden olur. Bunu göremeyecek kadar kendinden geçebilir mi insan?”

“BUNU YAPANIN RİZEYLE RİZESPORLU OLMAKLA İLGİSİ YOKTUR”

Hayatının futbol sahalarında geçtiğini ifade eden Denizli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hata yapılmıştır olabilir. Bu bize ne kazandırır? Bu bizim hayatımızı karartır. Bir şişe, bir şehrin, bir takımın veya bu ülkede yaşayan o şehir insanlarının hayatını karartır. Onlara şunu dedim; bu görüntünüz olursa bu şehirde devam etmem. Bunu buradan da söylüyorum. Üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konudur. Biz bu şehri düşündüğümüz yere taşımak için her şeyimizi ortaya koyduk. Bunu bir şişe suyla kaybedecek bir grup muyuz, bir şehir miyiz ? Böyle bir şey olabilir mi? Yazık günah değil mi? Özellikle taraftarlarımızı bir daha ikaz ediyorum; Buna tevessül edenleri benim taraftarlarım orada imha etsin. Bunu yapanın Rize’yle Rizesporlu olmakla ilgisi yoktur.”

“BU ŞEHİRDE HERKES MUSTAFA DENİZLİ OLACAK”

Takımında 13 haftadır 3-4 oyuncunun kart sınırında oynadığını ifade eden Denizli, “Onlar ceza almadan devam ediyoruz. Bu kadar örnek bir takım yaratmaya çalışıyoruz. Bunu sadece saha içerisinde değil saha dışarısında da yaratacağız. Yaratmazsak bu birlik ve beraberlik olmaz. Bunu açıkça söylüyorum. Bizim hayatımız burası. Bütün çalışmamızı bir şehir iki tane düşüncesize teslim edebilir miyiz? Buna herkes ortak olacak. Bu şehirde herkes Mustafa Denizli olacak. Ben burada her gün 15 saatimi geçiriyorum. Tribüne gelenlerin, bu şehirde yaşayanların, Türkiye’de yaşayan Rizelilerin mutluluğu için. Burada görev yapan herkes oraya gelen 11 bin kişi 3 kişiye teslim olabilir mi? Ne olur Rize bunları barındırmayın” diyerek sözlerini noktaladı