SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta isyan çıktı!

Beşiktaş’ta futbolcuların medeni durumuna göre yapılan kampa şu ana kadar kimse ses çıkarmadı. Ancak 2 gün önceden kampa giren yerli bekarlar, Manuel Fernandes’e yapılan ayrıcalığa isyan ettiler.

Güncellenme: 10:19, 15/04/2013
Beşiktaş’ta isyan çıktı!

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın sezon başından beri bekarlara uygulattığı iki günlük kamp mecburiyeti, yerli futbolcuların canını sıkmaya başladı. Milliyet gazetesinin haberine göre; Yönetim ve teknik heyetin, Fernandes'in kız arkadaşlarıyla İstanbul mekanlarında cirit atmasına izin vermesini ayrımcılık olarak algılayan yerlilere Kaptan İbrahim Toraman kol kanat geriyor.

Portekizli oyuncuya göre daha düzenli hayatları olmasına rağmen, günler öncesinden kampa alınmalarına anlam veremeyen bekar yerlilerin, kendi aralarında, “Çok iyi paralar kazanıyoruz. Böylesine bir mesleğe sahipken neden düzensiz yaşayıp da kendimizi bitirelim ki… İşimize sahip çıkmak ve formayı kapabilmek için zaten elimizden geleni yapıyoruz. Biz de bekarız, Fernandes de… Bu ayırıma anlam veremiyoruz” diye konuştukları ortaya çıktı.

Bu durumu çok iyi bilen Kaptan İbrahim Toraman ise kadroda olmamasına rağmen, yerli bekarlara destek olmak için Antalyaspor maçının kampına katıldı. Zaman zaman bu durumu bekar futbolcularla konuşan Teknik Direktör Samet Aybaba'nın ise, “Fernandes çok iyi bir futbolcu. Takımın en önemli silahlarından biri. Ama maalesef kafası rahat olduğunda verimli olan bir oyuncu. Bu nedenle ona hep beraber biraz tolerans tanımalıyız. En önemli şey, Beşiktaş'ın menfaatleridir. Sizler bu yaptığınız fedakarlığın karşılığını mutlaka alacaksınız” diye konuştuğu belirtildi.