SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’da ortalık karıştı

Bayern Münih Asbaşkanı Karl-Heinz Rummenigge'den olay açıklamalar.Ünlü futbol adamı Dortmund Teknik Direktörü Jürgen Klopp ile çok fena dalga geçti.

Güncellenme: 12:26, 15/04/2013
Almanya’da ortalık karıştı

Bayern Münih ile Dortmund arasındaki rekabet futbol sahası dışında da boy gösteriyor. Dortmund Teknik Direktörü Jürgen Klopp, Bayern Münih ile Barcelona’nın eşleştiği Şampiyonlar Ligi kurası sonrası; “Popomu ortaya koyarım ki Bayern Münih, Guardiola’dan Barcelona hakkında bilgi alacak.” iddiasında bulunmuştu. Bu sözlere en sert cevap Bayern Munih Asbaşkanı Karl-Heinz Rummenigge’den geldi.

Ünlü futbol adamı “Klopp’un yerinde olsam bu iddia için ortaya popomu değil, yeni ektirdiğim saçlarımı koyardım çünkü saçlarını kayderse telafisi olur ama diğer takdirde telafisi yok. Bayern’in müzesinde bir çok kupa var. Klopp’un da poposu burada yer alacak.” diyerek başarılı teknik adama alaycı bir cevap verdi.

Bayern Munih’te Klopp’a bir tepki de CEO Matthias Sammer’den geldi. Unutulmaz yıldız;”Arka tarafınızla ilgili dikkatli olmak gerek çünkü orası o kadarda önemsiz bir yer değil” açıklamasını yaptı.

Son günlerde söylediği olay sözlerle sürekli gündeme gelen Klopp, Dortmund’un Fürth’ü 6 -1 yendiği maçı izleyen Mourinho için “Buraya kadar gelmesine gerek yoktu sorsaydı biz ona iyi takım olduğumuzu söylerdik, evine işe yaramayan bilgilerle dönecek” yorumunu yapmıştı.

AMKÖZEL