SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kazanılan 3 puanın çok değerli olduğunu belirten Kafkas, “Ancak sevinmeyi bir kenara bırakalım ve esas hedefimize konsantre olalım. Sivas'tan iyi bir skorla dönüp kupada final yolunu yarılamalıyız” dedi.

Düşme potasından bir türlü uzaklaşamayan Trabzonspor'da Orduspor karşılaşması büyük önem taşıyordu. Hata yapmayan bordo-mavililer, ilk yarıda zaman zaman zorlandığı maçı, 71. dakikada Halil Altıntop'un golüyle 1-0 kazanarak 3 puana uzandı, puanını 37'ye yükselterek 29 puanlı Ordu ile arasını açtı. Bu galibiyet şehre adeta bahar havası getirdi. Saha içi sorunlar yetmezmiş gibi kongre süreciyle de gerilen camia, rahat bir nefes aldı. Yönetim kadar futbolcuların da yüzü gülüyordu. Fakat teknik direktör Tolunay Kafkas, rehavete asla izin vermeyeceğini bir kez daha gösterdi ve dünkü idman öncesi öğrencilerini uyardı.

MORAL AVANTAJIMIZ

Bilindiği gibi Trabzonspor, çarşamba günü Türkiye Kupası yarı final ilk maçında deplasmanda Sivasspor karşısına çıkacak. Ligde yarıştan haftalar önce kopan bordo-mavililerde, esas hedefin kupa olduğu defalarca dile getirildi. Bu nedenle Orduspor galibiyetini artık geride bırakmaları gerektiğini vurgulayan Kafkas, “Esas hedefimize konsantre olalım” dedi. Tecrübeli hoca, “Aldığımız 3 puan çok değerliydi. Moralimiz yükseldi. Bu durum kupa maçı öncesi avantajımıza oldu. Ama sevinmeyi bir kenara bırakmalıyız. Sivas'tan iyi bir skorla dönüp kupada final yolunu yarılamalıyız” ifadelerini kullandı.