SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

35 yaşındaki Fildişili futbolcu, İmparator'un tribünde olduğu maçın öncesinde arkadaşlarını etrafında topladı, galibiyet yemini ettirdi. 90 dakika boyunca da ikili mücadeleleri hep kazanan isim oldu…

Lider Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim ile yardımcıları Hasan Şaş ve Ümit Davala'nın ceza almasıyla, kaleci antrenörü Claudio Taffarel yedek kulübesinin patronu oldu. Ancak sahadaki “ağabey” figürü Didier Drogba'dan başkası değildi.

Fildişili oyuncu her maç öncesi yaptığı uygulamayı dün Karabük karşılaşmasında da sürdürdü. Isınma sırasında takım arkadaşlarını etrafında toplayan Didier Drogba, tercüman Mert Çetin aracılığıyla kısa süreli bir toplantı yaptı. Futbolcular galibiyet yemini sonrası ısınmalarına devam etti.

Drogba, Melo ile birlikte sahanın da yıldızıydı. Real Madrid maçında topukla gol atan Drogba, Karabük'te Sneijder'e gol pasını verdi. Rakip oyuncularla girdiği ikili mücadelelerde ise hep kazanan tarafta yer aldı.

DROGBA’YI KAÇIRDILAR

Dün Juventus Kulübü, Drogba'yı ellerinden kaçırdıklarını açıkladı. Sportif Direktör Beppe Marotta, Drogba'yı almak istediklerini ancak G.Saray daha iyi kontrat teklifi sunduğu için Fildişili yıldızı ellerinden kaçırdıklarını açıkladı.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK