SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında büyük ümitlerle geldiği Beşiktaş'ta yediği hatalı gollerle taraftarın tepkisini çeken McGregor, haksızca eleştirildiğini söyledi.

Futbol Komitesi üyesi Ahmet Kavalcı'ya içini döken ve “Herkes beni eleştiriyor ama önümdeki savunmayı kimse konuşmuyor” diyen İskoç file bekçisi şanssız bir sezon geçirdiğini ifade etti. Hürriyet’in haberine göre; savunmada önemli gedikler verdiklerini belirten McGregor, ilginç itiraflarda bulundu.

‘TAKIMI BİZ BU HALE GETİRDİK'

“Süper Lig'de en çok gol yiyen kalecilerden biriyim. İstatistikleri sürekli takip eden bir oyuncuyum. Fakat gol yediğimiz kadar attığımıza da baksınlar ve beni öyle eleştirsinler.

Bu sezon istetiklerimizi yapamasak da ligdeki zirve yarışında hala şansımız var. Gol yememek ne kadar önemliyse, atmak da o kadar önemli. Çok gol pozisyonuna giriyoruz ama o kadar da veriyoruz.

Beşiktaş'ın bugünkü durumunda tek suçlu var o da bizleriz. Bu tabloyu biz futbolcular oluşturduk. Kalede Casillas bile olsaydı o golleri yerdi.”

‘KALECİNİN İŞİ KOLAY OLMAZ'

“Bizim futbol felsefemiz hücum üzerine kurulu. Savunmada bu yüzden epey açıklar veriyoruz. Sakat oyuncularımızın fazlalığı ve cezalı oyuncuların da bunlara eklenmesi işimizi zorlaştırdı.

Genç oyunculara sahibiz. Bu sezon bazı isimler tecrübe kazandılar, deneyim sahibi oldular. Tekrar üzerine basa basa söylüyorum. Bu sistemle kalede kim olsa işi kolay olmaz.

Zor bir sezon geçiriyoruz ve ben her şeye rağmen performansımın iyi olduğu fikrindeyim. Takım olarak inanılmaz mücadele veriyoruz. Ancak benim kadar defans oyuncuları da eleştirilmeli. Zaten her zaman suçlananlar kaleciler oluyor.”